Přejít na výpis diskuzí

Eduard Štorch

OSOBNOST 31.12.2006 
13 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dotaz

    Ahoj,

    nevíte někdo, prosím, které knihy po Osadě Havranů vypráví o Havranpírkovi?
    • Re: dotaz

      u veliké řeky a minehava *4*
      • Re: Re: dotaz

        a ještě myslim že to je Statečné Mládí...
  • Eduard Štorch

    Jsem přesvědčen, že E.Š. je v české dětské dobrodružné literatuře naprosto ojedinělým, a nedoceněným zjevem. Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti, neboť v útlém věku jsem po prvních pohádkách sáhl ( byvše nasměrován moudrou tetou Pavlou ) právě po knihách E.Š. Začínal jsem Lovci mamutů, ty povznášející pocity při čtení knihy si dodnes pamatuji, bohužel jsou skoro nesdělitelné. Pídil jsem se po dalších autorových románech,následovaly U Veliké řeky, Bronzový poklad, Hrdina Nik, Minehava...atd. A potom přišli pánové Jules Verne, Alexandre Dumas, Mark Twain, J.V.Pleva, Daniel Defoe, s těmito pány jsem prožil nádherné dětství plné dobrodružství, příslibů do budoucna, napětí a nových informací. Ale pan Štorch je pro kluky 6-10ti leté naprosto nezastupitelný. Jestli se dostanu k jeho hrobu, položím na něj krásnou bílou růži jako své poděkování a velký obdiv.
    • pro kluky 6-10ti leté je nezastupitelný??? Špatně! Je nezastupitelný i pro holky!!! *3*
  • Text Vašeho příspěvku *1* *2* *15* *3* *14* *4* *5* *6* *8* *9* *13* *11* *12*
  • hrozně miluju knížku lovci mamůtů I love LOVCI MAMUTŮ *8* *14* *14* *14* *2* *2* *1* *1* *1* *1*
    • mě se víc líbí *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* osada havranů
  • já mám doma hodně knih od eduarda štorcha *1*
    • nemáš anonyme *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16*
  • Miluju Osadu Havranů *14* *14* *14*
  • mi líbí kniha Lovci mamutů
  • vetsina

    Bezva knihy.Moje detstvi.Tom.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit