Přejít na výpis diskuzí

Edvard Valenta

OSOBNOST10.11.2017 9:52
1 příspěvek

Edvard Valenta byl český novinář, autor cestopisných próz a románů. Edvard Valenta se narodil jako syn zubního lékaře, ale brzy osiřel a vyrůstal v rodině strýce, spolumajitele továrny na hospodářské stroje. V době studií na reálném gymnáziu redigoval Edvard Valenta spolu s Jiřím Wolkrem Sborník českého studenstva na Moravě a ve Slezsku. Tam také debutoval svými básněmi. V roce 1920 opustil studia na brněnské technice a až do roku 1935 působil v Lidových novinách jako redaktor, fejetonista, soudničkář apod. V letech 1936 - 37 ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den, přistěhovali jsme se s manželem do Prostějova z Dobrušky ( F.L.Věk), a protože bydlíme v ulici E.Valenty, hned mě zajímalo, po kom se vlastně naše ulice jmenuje. Ať jsem se ptala z okolí kohokoliv, nikdo mi nedal uspokojivou odpověď. Tak mě napadl internet. A ejhle! Mám už všechny informace, dokonce z knihovny i jeho zajímavou knížku Život samé psaní. Budu si teď postupně půjčovat všechny jeho knihy ( doufám, že je v knihovně najdu ), a tak se můj literární obzor zase trochu rozšíří. Už se na to čtení těším!
    Zdraví vás
    Marta Bučková
    P.S. Ještě musím najít domy, o kterých ve svém životopise píše. Mimochodem - město má nádherné architektonické skvosty! M.B.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit