Přejít na výpis diskuzí

Egon Erwin Kisch

OSOBNOST31.12.2006 1:59
1 příspěvek

Egon Erwin Kisch byl autor fejetonů, reportáží, povídek, divadelních her, románů, zakladatelská osobnost moderní literární reportáže 20. století jako samostatného literárního žánru. Egon Ervin Kisch se narodil ve staré židovské rodině. Již v raném dětství se důvěrně seznámil s pražským Židovským Městem, poznal atmosféru židovského hřbitova a Staronové synagogy, drobných obchůdků a magických zákoutí, jež později zachytil ve svých dílech. Mladý začínající novinář Egon Erwin Kisch se na počátku 20. století setkával s vyhroceně rozdílným ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • neznám

Původně jsem stránky EE kische sháněl kvůli článku Já Chasida Mikulanovová.Takto přesně nezní a proto jsem doufal že mi net pomůže.Narazil jsem na stránky které Kishe aspoň za komunistické přesvědčení aspoň urážely,ale tyto stránky jsou vrchol který předpokládam napsala jedna průvodkyně židovských turistů v Praze.Asi jsem se poprvé sešel čemu se říká Sionizace,tyto stránky ponižují Kishuv odkaz ještě více než když zadáte "zuřivý reportér" a objeví se tam Kroupa.Ad nauseam.Kish patří celému světu opravdoví žid je Mordechai Vanunu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit