Přejít na výpis diskuzí

Erich Maria Remarque

OSOBNOST 3.1.2007 
18 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Remarque

    Ve škole jsem se učila, že vlastní jméno /REMARK/ pochází z příjmení KRAMER. jeho umělecké jméno vzniklo tak, že pozpátku vzniklo remark - tam si vložil novou koncovku - que. Nyní po této informaci není nikde stopa. *13*
  • jmeno

    jo dobry, ale myslim, ze kdyz uz nekdo pise zivotopis nejake osobnosti, bylo by fajn znat jeho jmeno... totiz RemarQue a nikoliv RemarGue... *13*
    • Re: jmeno

      A taky by me zajimalo jestli ta pani neco z toho četla pač vypravěč v knize Na zapadní frontě klid cely příběh prožívá nikoli slyší a na konci příběhu taky umře. Za další by mě zajímalo kde v knize tři kamarádi vidí protiválečné téma??? To že všichni mají lásku v jednom autě a když jeden z nich potřebuje peníze na léčbu své těžce nemocné přítelkyně Ti druzí dva se toho auta vzdají jen aby mu pomohli ji zachránit. Co je na tom protiválečného???
      Dal už to asi nebudu rozebírat,pač nerad opravuji nečí chyby, ale toto mě ffakt dostává... Moc se omlouvám, jestli se Vás to nějak dotklo...ale musel sem.
      • Re: Re: jmeno

        Protože Gottfrieda Lenze zabijí po nějaké schůzi hnědokošiláci... jinak sám nevim... *3*
        • Re: Re: Re: jmeno

          To máš pravdu, že Lenze zabijí na jedné z mnoha schůzí, které se v určitý den konají a mnohé bývají rozehnány policií,ale že by v knize Tři kamarádi bylo vysloveno přímo něco proti válce, se nedá říci. *13* jsou tam pouze zachyceny nepravosti, které války spáchala( nedostatek práce,...)
    • Re: jmeno

      jo jo ja s tebou plně souhlasím!!!!!Tohoto spisovatele mam moc rada a chtěla bych si od něho přečíst víc knih......moc by mě zajímala ta jiskra života........a jeho jmeno je moc krasny... *1* *5* *15*
      • Re: Re: jmeno

        nezdá se vám spíš, že na němce má trochu francouzský jméno?? jeho pravým jménem je totiž Kramer (pozpátku Remark-Remarque) a nechápu, proč to není uvedeno v jeho životopise, zejm. v kolonce vlastním jménem!! *8*
        • Re: Re: Re: jmeno

          To ale není doložený, sice to bylo na obalu jedný knížky, ale je to pouze domněnka

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit