Přejít na výpis diskuzí

Eva Kantůrková

OSOBNOST31.12.2006 1:59
3 příspěvky

Eva Kantůrková, rozená Sílová, je prozaička, autorka psychologických próz, scenáristka. Eva Kantůrková se narodila v Praze. Velmi brzy se stala novinářkou v deníku Mladá fronta. Teprve po dělnické přípravce, kterou ukončila v roce 1951 maturitou, absolvovala filozofii a historii na Filozofické fakultě UK. Tu absolvovala roku 1956 prací Slovanská lípa v roce 1848. Po studiích pracovala v aparátu Svazu mládeže a v Čs. ústředí knižní kultury. Od roku 1967 se věnuje jen své literární tvorbě jako spisovatelka z povolání. Poprvé se Eva Kantůrková ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Eva Kantůrková je dosti dobrá prozaička.
  • Vážená paní Kantůrková, jsem ještě stále okouzlena filmem Jan Hus, hluboce před Vámi smekám. Jsem nadšena i režisérem a všemi představiteli.
    Patří Vám velký dík. Zdenka Hlobilová
  • Kniha

Vážená paní Kantůrková,
    seznámil jsem se trochu s Vaším pohledem na českou současnost teprve nedávno v pořadu Uvolněte se, prosím. Rád bych Vás proto upozornil na svou nedávno vyšlou knihu "Mohlo to jít také jinak" s podtitulkem "Průvodce polistopadovými roky". Protože jsem jen o pár měsíců mladší než Vy, dovedu si představit, že musíte hospodařit se svým časem. Proto, máte-li jen trochu zájem,Vám mohu poslat nejprve jen její stručný popis, který by Vám umožnil se rozhodnout, zda byste chtěl vědět víc nebo ne.
    S přátelským pozdravem
    J. Teplý

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit