Přejít na výpis diskuzí

František Kožík

OSOBNOST31.12.2006 1:59
8 příspěvků

František Kožík psal prózu, poezii, dramata, rozhlasové hry, filmové scénáře, operní libreta, literaturu pro děti a další. František Kožík se narodil v rodině soudce. Reálné gymnázium studoval v rodném městě, dokončil ho v roce 1927 v Brně. Ve vysokoškolských studií následoval svého otce a stal se v roce 1931 doktorem práv. Další dva roky studoval ještě na filozofické fakultě a zároveň byl mimořádným posluchačem dramatické konzervatoře. Do roku 1933 byl soudcovským čekatelem. Když skončil vojenskou službu, nastoupil do rozhlasu v Brně a ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jeho dílo je rozsáhlé ,ale je otázka jeho čtivosti.Byl v Katyni jako reportér nějakých protektorátních novin,mimo jiné byl tam i G.Husák jako Slovák a nějaký český patolog.Kožík o Katymi měnil názory a když to Rusové přiznali po roce 1990,tak to bylo pro něj neuvěřitelné.Ten patolog to napsal jasně a byl i za komunistů profesorem.G.Husák o tom prostě nemluvil ,byl právník a věděl své.To jsou tři postoje k jedné dějinné události,která měla zůstat utajena u třech povolání ,novinář ,patolog a advokát.Nejtěžší to mšl G.Husák,ale ne za Katyń,byl obviněn a vězněn za buržoasní nacionalismus .
 • Typický český intelektuál. Kožík byl v Katyni v roce 1943, aby svědčil nacistům. Po válce svědčil komunistům. A docela si notoval s E. Moravcem...Producent českého "blabla..."
 • Chybí libreto k opeře Jaroslava Kvapila "Pohádka máje", které napsal společně s B. Poláchem.
 • Do seznamu děl Fr. Kožíka chybí kniha Lásky odcházejí, vyd. v r1943 naklad. Borový
 • CHYBI take pohadka "Cervanky mezi detmi" - kolem r.1947-48 !
 • Táke svátky krásné hvězdy !!!!! *16* *16* *16* *14*
 • Kožík

  františek Kožík napsal mimo jine taky pohadky vanocniho zvonku a to tu neni napsany!! *13*
  • Re: Kožík

   Mně zde schází zmínka o mé nejmileší knize "Město šťastných lásek".Je to jedna z mála knih ,které čtu podruhé *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit