Přejít na výpis diskuzí

Gérard Philipe

OSOBNOST 1.7.2007 
20 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 185 cm, atletická postava, andělská tvář a oči, ale zároveň mužnost chybějící pud sebezáchovy při jízdě na koni, skoků ze střechy... asi dvě desítky filmů, minimálně 10 skvělých, asi 600 divadelních představení, neskutečný talent, magnetismus a charisma. Nádherný úsměv a smích. Škoda, že Češi na něj nejsou právem hrdí a ani nevědí, že jeho babička byla z Prahy, a i Francouzi přiznávají, že jeho nádherná tvář byla kombinací českého slovanského půvabu a francouzského šarmu. Koho bohové milují, umírá mladý. Aspoň pro nás nikdy nezestárne, ale jeho geny naštěstí kolují v krvi jeho dcery a syna....
  • Nenarodil se 1922, ale 1971...http://www.turistika.cz/fotogalerie/13127/ramatuelle#147781 Jeho hrob...
  • Tento nadaný francouzský herec ve své době překonal co se týče slávy a popularity v Evropě i britské herecké kolegy, ale i ty své z Francie a to je už co říci. V 50. letech evropská herecká jednička! Jak už to u hodně nadaných lidí bývá, brzy umírají, příliš brzy. Ale díky jeho rolím je tu s námi dál. :-))
  • Sean
    *13*
  • proč ?

    Proč se na tohoto vynikajícího francouzského herce zapomíná?
  • MON AMI,MON CHÉR

    JAKO DÍTĚ JSEM HO ZBOŽŇOVALA,I KDYŽ JSEM SE NARODILA PO JEHO SMRTI,TĚŽCE JSEM NESLA,ŽE JSME SE NIKDY NEMOHLI SETKAT.V DEN VÝROČÍ JEHO SMRTI JSEM NOSILA SMUTEČNÍ PÁSKU A PÁLILA SVÍČKU U JEHO FOTOGRAFIE.ŠKODA,ŽE UŽ TEHDY NEEXISTOVAL INTERNET!GÉRARD BYL NAPROSTO JEDINEČNÝ,TALENTOVANÝ A CHARISMATICKÝ HEREC,MYSLÍM,ŽE LEPŠÍHO FRANCIE NIKDY NEMĚLA.JEHO DCERA MÁ BÝT PRÝ TAKÉ HEREČKA,ALE NIC VÍC O NÍ NEVÍM
    • Milá Lenko, dcera Gérarda Philipa Anne Marie Philipe, nar.21.12.1954 je opravdu herečkou a to úspěšnou, na internetu lze najít její životopis, fotografie i filmografii. Dnes už je to dáma v letech, bývala velmi sličná a dodnes vypadá dobře, je provdána za novináře, jestli mají děti, tak to bohužel nevím. Syn Gérarda Philipa Olivier Philipe, o dva roky mladší než Anne Marie je povoláním matematik a úzkostlivě se vyhýbá jakékoliv publicitě, dokonce odmítl účast na vzpomínkové slavnosti u příležitosti 50. výročí úmrtí svého slavného otce, ještě se mi na internetu podařilo vyšpionštit, že údajně zdědil okouzlující úsměv Gérarda Philipa, ale víc toho opravdu nevím
    • Internet Explorer ani M. Firefox neexistovali, protože vy byste s tím ani neuměli zacházet. To my s touto supr věcí zacházet umíme od šesti let. A v mnoha případech výrazně líp.ale jelikož nevim kolik je tyto žensky let, tak pišu vobrazně.
      • Ty jo, to máš jedno, ne? Dyť tadleta třeba nezažila 90. léta a vymejšlí si•. Nech ju bejt a pojď radši na mejdan. • = píšu nespisovně
  • amoreitalia

    Gerard

    Úžasný, nadaný, krásný, charizmatický,...pořád to není dost. Gerard byl jedinečný a já ho pokaždé obdivuji. Je mi také líto, že moc jeho filmů nedávají a dvd taky není moc. Já bych si koupila každé. Tady odkaz na krásné dojemné video - http://www.youtube.com/watch?v=2MGw OtKbZOQ *4*
    • Seš si jistá, že to video existuje?!
  • prodám knihu

    Prodám knihu od Gérarda Bonala:

    Gérard Philipe (214 str., foto, vydáno r. 1997)

    Zájemci, ozvěte se mi prosím na e-mail n.natalie@atlas.cz

    díky, N.
  • Naprosto jedinečný!!!!!

    Žádný už takový neexistuje !!!!Je (byl)krásný,nadaný,sexy atd. *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14*
    • Ale existuje!
    • Re: Naprosto jedinečný!!!!!

      Naprosto souhlasím a nechápu, že se na nějzapomíná. Nevydávají se DVD s jeho filmy, nevzpomíná se na jeho výročí.Možná proto, že měl v sobě něco andělského, cose už dnes - bohužel - nenosí. Já vždy, když ho vidím na fotografii, nebo ve filmu, vnímám nejen jeho talent a krásu, ale i jeho naprosto nepřekonatelné a nepřekonané charisma. *13*
  • Velikan

    Gerad Philipe byl velikan na ktereho se neda zapomenout Vim ze to co hral a tak jak hral s tou stejnou vasni prozival i svuj osobni zivot a proto zutal idolem.Ti dnesni (herci)by si z nej meli brat priklad.Mel by byt pro ne vzor Byl a zustal jedna velka osobnost,velikan a Idol
    • Re: Velikan

      Velmi lituji, že nevy0cházejí jeho filmy na DVD, nepromítají se v TV. Jeho film Dábel v těle je jedním z nejkrásnějších, nejdojemnějšíchfilmů vůbec. A téměř ho dnes nikdo nezná, stejně jako jeho nenapodobitelného, nepřekonatelného a nepřekonaného představitele. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit