Přejít na výpis diskuzí

Hugo Chávez

OSOBNOST 31.12.2006 
17 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Dejte mi ropná pole a já vyvedu národ z bídy:-D.. Sakra! V naší malé zemi bez obrovských nalezišť ropy a nerostných surovin to nejspíš fungovat nebude. Nic jiného než soukromé vlastnictví, inovace, pracovitost a hlavně soutěž nefunguje. Že se státní peníze utrácejí neefektivně je věc úplně jiná a lze ji snadno eliminovat.
 • Hugo Chavez
  Hugo byl borec. škoda že už nežije. kdyby jsme meli nekoho takoveho v cesku, nemusel by byt prezident ten zasranej zeman
  • Super komentář uplně souhlasím. R.I.P Hugo Chávez *9*
 • Pár chladných statistik.
  1998 - 60% chudoba, 20% extrémní chudoba, HDI 7.1, 300 tisíc vysokoškoláků, 20% negramotnost (70% negramotnost u lidí 60+), 82% lidí má přístup k pitné vodě, 80% lidí má přístup k toaletě, HDP se poslední 3 roky soustavně propadá, inflace se za předchozích 14 let pohybuje v průměru kolem 40-50%, těsně před nástupem Cháveze k moci dosáhla historického rekordu 99%, vnitřní dluh 31% HDP a zahraniční dluh 25% HDP.
  2008 - 27% chudoba, 8% extrémní chudoba, HDI 7.35, 3 milióny vysokoškoláků, 0% negramotnost (2008 oficiálně oznámeno venezuelskou vládou, 2009 potvrzeno OSN), 95% lidí má přístup k pitné vodě, 87% lidí má přístup k toaletě, mezi lety 1998 - 2008 meziročně roste HDP o 10% (bereme-li v úvahu fakt, že Chávez získal kontrolu nad hospodářstvím, až v roce 2004 tak je to přes 14%), inflace se pohybuje mezi 20 - 30% (nikdy nepřekročila 40%), vnitřní dluh je 17% a zahraniční dluh 9% HDP.
  Bolívarovská misie Barrio Adentro zachránila život 500 tisícům lidí, kteří by jinak neměli ve starém soukromém zdravotnictví právo na léčbu. Misie Zamora zajistila prudký růst soukromého zemědělství přerozdělením STÁTNÍ půdy do rukou soukromých sedláků. Misie Robinson zlikvidovala negramotnost ve všech vrstvách populace... mám pokračovat?
  Tohle se mi moc nezdá jako ekonomický propad a neefektivnost sociálních programů. To zas ten životopis psal nějaký nezaujatý enteligent bez zdrojů, popř. jen zdrojů pravicové oposice. Stačí dokonce i zatracená wikipedie!
  • To se špatně čte našemu proamerickému vlezdoprdelskému establishmentu a "nestranným" "novinářům"
 • Jenže tady už není nic , co by nám mohlo imitovat tu naftu na které Hugo staví! Nám už nepomůže ani svěcená voda , natož někdo křišťálově čistý se sociálním smýšlením.
 • snad to jednou prijde

  Nejvyssi cas aby mezi nami vznikla osobnost takova jakou Hugo Chavez predstavuje.Byl by konec vsech tech smejdu ktere mezi sebou mame.Prisli by zkratka...
 • Viva Chávez

  Hugo Chávez se narozdíl od ostatních venezuelských zkorumpovaných prezidentů rozhodl ukončit "ekonomickou" okupaci ze strany USA a jejích nadnárodních korporací a znárodnit ropné bohatství své země. Díky tomu se tam teď staří lidé konečně a poprvé za svůj život učí číst a psát, mají bezplatné zdravotnictví i školství. A to jak hezounky média vymývají mozky obyčejným neinformovaným (jak by také mohli být informovaní, že? )lidem je skutečná "demokracie".
 • Choronzonův názor

  Článek je očividně namířený aby vyvolal odpor k panu Chavezovi. Je jasne ze napr. jeho znarodnovani se nemusí spouste lidí líbit. Stejnetak je ale jasné, že prave tento pristup jepotřebný. Přál bych si abychom i u nás v ČR měli někoho v koho by bylo možno vložit takto důvěru. Někoho kdo by za nás bojoval. Za prosté občany.

  Viva Hugo Chavez!
  • Chávez neznárodňuje, Chávez zestátňuje a mezi tím je celkem markantní rozdíl.
  • Re: Choronzonův názor

   Zajímavé. otočí se jeden rok a něco takového bych už nemohu vypustit z huby :D mazec
 • pravda

  Podívejte se na tohle video ,ať si každý udělá svůj názor.
  http://video.google.com/videoplay ?docid=4055819919774673437&ei=oibKS dOrC5WG2wKRnNHFAQ&q=The+War+on+Demo cracy+titulky&emb=1
 • Ať žije Hugo!!!

  Jednoznačně fandíme Chávezovi.Kapitalistická média o něm referují značně zkresleně,lživě(vědomě i nevědomě).O situaci v zemi podají nejvěrnější zprávu lidé co tam žijí,nás např.informuje Míla Remsa,který tam odešel s celou rodinou již před lety,zhnusen situací tady v tom našem blbákově...Mj.jsme se tam byli i podívat *3* A hlavně vážení a milí,stokrát lepší jeden Chávez,než banda Topolánků,Klausů a spol.Nikdy jsme se tak nestyděli za představitele státu,jako teď,ani za komunistů.Topolánek je srovnatelný snad jenom s Jakešem *5* Howg!
 • Cože

  Vy si opravdu děláte legraci. Podle volební kampaně se rozhoduje velmi malé procento lidí. Jenom ovce volí podle toho co jim řekně partaj. Mimochodem stačí si prohlédnout zprávy http://www.newstin.cz/cz/hugo_chave z a je jasné že Chavéz žene Venezuelu do pokel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit