Přejít na výpis diskuzí

Jack London

OSOBNOST 31.12.2006 
23 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • čus lidi líbí se vám bílí tesák *16* *16* *16* poraďte národnost
    • *6* ano bílí tesák se mi vážně moc líbil. :)
      *14*
    • nevíím :) ;) :*
  • good this is good
    • Malé děcko....
      • On nebo ten kdo to o něm psal.....
    • karborat good
  • Jack London,je králem povídky.Existuje více dobrých spisovatelů
    tohoto literárního útvaru.Ale dílo J.Londona v tomto směru nebude nikdy překonáno.A to i na vzdory tomu,že on sám pravděpodobně považoval psaní povídek hlavně za prostředek výdělečné činnosti a
    cenil si ze své tvorby především titulů,které dnes již málo kdo
    zná a i za jeho života nedošly obliby a uznání....
  • jack london

    já teda nevím,ale našla sem si ,že zemřel -22.11. *3* *3*
    • Re: jack london

      no nwm ae asik kecas *1* *1* *13* *16*
  • Dobrý den vážení ctitelé Jacka Londona a jeho díla.
    Obracím se na Vás s prosbou o identifikaci povídky. Četl jsem ji kdysi dávno - snad více než před padesáti lety - v nějakém, tehdy vycházejícím dětském časopise. Děj byl asi následující: Při odjezdu z Aljašky, požádá jede muž druhého, zda by mu až bude odjíždět, nevzal s sebou kufřík, který zapomněl. Druhý muž kufřík při svém odjezdu přiřadí ke svým zavazadlům, ale během cesty vlivem nejrůznějších pohrom o všechna svá zavazadla příjde, zachrání jen holý život a kufřík prvního muže. Nakonec se ukáže, že obsah kufříku byl vcelku nedůležitý.
    Je to skvělé pojednání o povinnosti a zodpovědnosti k danému slovu a já bych tu povídku rád našel a dával číst svým vnoučatům.
    Za informaci děkuje Zdeněk
    • Na 99% jde o povídku Důvěra. Já ji mám ve sborníku Volání divočiny (MF, 1968), ale najdete ji i v novějších vydáních. Stojí za přečtení nejen vnoučaty *3* . Martin
  • Jack London byl mistrem povídky.Pochybuji,že by toto jeho vypravěčské umění bylo někdy překonáno.....
  • Jacka Londona miluju. I když jsem měla příležitost přečíst pouze tři jeho knihy, velice jsem si ho oblíbila. Jeho styl psaní, pohled na svět, i obsah těch knih. Zapáleně doporučuju *3*
  • Krátké recenze

    Krátké recenze celé řady knih Jacka Londona jsou na www.milosnemec.cz
  • Jachta?

    Loď, na které se pustil na plavbu kolem světa si postavil sám, nikoliv koupil, jak vyplývá z textu. Jmenovala se Snark.
    • ještě vetší vůůůůůl *13* *1* *1* *1*
    • Loď si spíše nechal postavit...a cesta to byla dost neslavná. Doporučuji
      si přečíst knihu I.Stone: "Námořník na koni".
    • Re: Jachta?

      Jachtu si nepostavil sám-kde by na to jen bral čas,v té době už byl uznávaným a hlavně dobře placeným spisovatelem,ale nechal si ji za neskutečnou sumu postavit.
      Neuměl a snad ani nechtěl umět hospodařit s penězi a tak ho všude okrádali-na jachtě také,výsledkem byla zpotvořená loď,která se sotva udržela na vodě.Cesta kolem světa se nekonala pro neschopnost lodi i jeho,
      navíc těžce onemocněl,loď prodal do sběru za pár šupů někde v Karibiku...
  • Tulák po hvězdách

    Po přečtení této knížky jsem byla mírně v šoku. Je to opravdu silný příběh. Zvlášť ty části knížky, kde si hlavní hrdina, vězeň odsouzený k trestu smrti, navozuje tzv. malou smrt, aby dokázal snést souptání ve svěrací kazajce. V této malé smrti si vybavuje to, co zažil v minulých životech. Jeho vzpomínky sahají až do pravěku. A pokaždé v nich umře. Obdivuju spisovatelu fantazii. Velice mě pobavila jeho hra s ochočenými mouchami. Knížku všem doporučuji.
    • "Tulák po hvězdách" (nebo také "Stopami minulých životů") je příběh
      napsaný podle skutečných událostí - nespravedlivě odsouzeného člověka,
      který byl později omilostněn. Ve vydání knihy kterou mám,(předválečné
      vydání) je tento příběh popsán.
      • voléééééééééééééééééééééééééééééé *12* *12* *12* *12* to seš ty
    • Re: Tulák po hvězdách

      a co když to není fantazie? co když čerpal z vlastních prožitků?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit