Přejít na výpis diskuzí

James Coburn

OSOBNOST 31.12.2006 
6 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pan herec...

    tzv.stará garda,pan herec,osobnost,žádná rychlokvaška,která se díky svalům či karate nebo wrestlingu dostala k filmu...pěkně pomalu a pracně! a zrál jako víno,čím starší,tím hezčí.škoda,že už nežije... *9*
  • johnlennon96

    Rolf Steiner

    zahrál moc dobře četaře Steinera ve filmu Železný Kříž
  • Pozor při psaní !

    Autor stručného životopisu J. Coburna (M. Fikejz)se bohužel nevyvaroval nepřesností, které mají zřejmě původ v obecně publikovaných, často jen opisovaných materiálech. Například u nás často užívané klišé "klasický western", jak je ponejvíce programovými pracovníky televize označován film "The Magnificient of Seven" je v pravě nesmysl. Klasický western má totiž zcela jiný scénář a nikoli tento, který je vlastně svým způsobem atypický. Originál scénář byl, jak je všeobecně známo, po dohodě převzat z japonského originálu "Sedm samurajů" a přizpůsoben westernovému pojetí. Pokud chce někdo zdůraznit povedenost tohoto snímku, který po nucené pauze padesátých i začátku šedesátých let způsobil při premiéře roku 1964 v našich kinech doslova zemětřesení, je namístě například označení "dnes již legendární film. Dále je pro úplnost třeba zd§raznit, že ve válečném dramatu "Iron Cross" James Coburn nepředstavoval nacistického důstojníka, jak je v životopise uváděno, ale jen poddůstojníka Steinera. To není zanedbatelný detail ale zásadní prvek, protože ve filmu důstojníky sám nenávidí.
  • Herec

    James Coburn byl nadaný herec,líbil se mi například v komedii Sněžní psi,kde hrál po boku Cuba Goodinga.Je mi ho líto,mohl se dožít klidně 100 let a nikomu by to snad nevadilo.
  • James Coburn

    Zapomneli jste ale, ze v r. 2002 zemrel.
  • pro mě je prostě nejlepší pistolník

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit