Přejít na výpis diskuzí

Jan Amos Komenský

OSOBNOST 31.12.2006 
191 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Národ Komenského - MORAVANÉ

    Komenský byl Moravan, sám se podepisoval "Moravus". Byl teologem, pedagogem, kartografem (sestavil vinikajíci mapu Moravy)... Prostě velký Moravan. Práva moravského národa jsou pošlapávána.


    Ať žije národ Komenského - NÁROD MORAVSKÝ!

    http://moravak.bloguje.cz/

    http://www.mnk.cz/

    http://dalsimoravak.bloguje.cz/
    • Re: Národ Komenského - MORAVANÉ

      „Věřím i já bohu, že po přejití vichřic hněvu vláda věcí tvých k tobě se zase navrátí, ó, lide český“...
      (J. A. Komenský)
    • Re: Národ Komenského - MORAVANÉ

      přestože se narodil v Nivnici na Moravě,byl tedy moravanem, byl to člověk, který by nechtěl, aby byla pošlapávána jakákoli práva, protože sám to na plastní kůži zažil, pravda, spravedlnost, které v životě zažil pramálo. jak by se asi díval na Tvůj výklad "pošlapávání moravských práv"?
      • Re: Re: Národ Komenského - MORAVANÉ

        Jak víš, že se narodil v Nivnici? Na rodiště J.A.K. kandiduje několik míst a zatím žádné nebylo určeno jako věrojatné...
  • 12005

    Docela to je tady hezký ale máš tam v jaký zemi mu shořeli rukopisy *4*
    • Re: 12005

      1) rukopisy shořely!!!
      2) v polském Lešně (město jménem Lešno), nikoli v Nizozemsku
    • Re: 12005

      v nizozemsku
  • mno znam i lepsi...... *13* *9*
  • *1* *1* *3* *9* *5* *14* *7* *10* *4* *14* *3* *9* *9* *13* *5* *4* *5* *15* *8* *16* *8*
  • Super !!! Pomůže mi to jako referát !!! *15* *15* a nemusím nic psát !!!!!!! *1* *1* *5* *3* *16* *15* *8*
  • něco o životě

    keby ste naozaj chceli niečo vedieť o živote Jana Amose Komenského a okrem toho aj zažiť, ako vyzerá kultivovaný prejav v češtine, mali by ste si pohľadať v knižnici (to je taký dom, kde sú v regáloch poukladané knihy, ktoré si môžete požičať) niečo z tvorby Leontiny Mašínové. prevzal som citát z iného portálu:
    "Nepochybně stěžejním dílem Leontiny Mašínové jsou práce o životě a díle Jana Ámose Komenského - její trilogie s názvem Nesmrtelný poutník, který se skládá z prvního dílu s názvem Mladá léta
    Jana Ámose (1957), druhého dílu s názvem Do labyrintu světa (1958) a třetí díl má název Planoucí pochodeň (1961)."
    nie sú to iba overené fakty, ale je to veľmi dobre podaný obraz doby, v ktorej J. A. Komenský žil.
    a čítajte (č.= prečítať, vnímať a pochopiť text) pomaly, lebo sám Komenský už dávno tvrdil: "Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jesto."
    • Re: něco o životě

      Moc díky za nasměrování k této autorce :)
  • KURŇA,já hledám zajímavosti! a tady je prd!*9*
  • tak snad

    Myslím že je veliká škoda, že dvakrát přišel o většinu svého díla... švédy potom rád asi moc neměl *3*
    Nejvíc by mě zajímelo spojení věd, se svázaností s jeho vírou.
  • Komenský

    Myslím, že byl biskupem Jednoty bratrské.. *14*
  • je to dobrý *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit