Přejít na výpis diskuzí

Jan Hus

OSOBNOST 31.12.2006 
118 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dost husťárna *12* *11* *16* *6* *8* *5*
  • ja se zajimam o tito dejiny mistra jana husa v tom
    jak žil jaki bil kazatel a žemi sme deti česke narodni husicke kultury
    narot českich husitu *14*
    • Já se také zajímám o dějiny českého národa, ale u Vás to není z psaní znát. Ten češtin, jak se říká. Buď si děláte zde legraci a nebo neumíte česky. *8* *11*
  • Zdarec, Celkem dobře napsané,ale chybí mi tu pár děl,docela podstatných....
  • *4* *5* *12* Ujde hlavně,že si nemusím dělat zápisky.
  • a chtela by jsem vedet co delal *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7*
  • No je to hezky psané ale zajímalo by mě jestli měl děti, jak se jmenovali a manželku, jak se jmenovali rodiče důležité informace ale dobré :) *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2*
    • V té době byla u nás jediná církev, a to katolická (ve východní Evropě bylo ještě pravoslaví, které se myslím, oddělilo od katolické církve v 11. století). A katoličtí kněží dodržují celibát, takže mistr Jan Hus neměl ani děti, ani manželku.
      • Opravuji: nebyla jedina - katolicka - ale jen proste jedina cirkev, nebo všeobecná, žel v té dobe hodne zpustlá, takže Jan Hus udelal to, co natukl uz v Anglii John Vicklef a pres Jana Husa pak pokracoval Martin Luther v Nemecku a Jan Kalvín ve Švýcarsku, díky jim došlo k ociste, ktera sice jedinou cirkev rozdelila, take na katolickou, ale vsichni z toho vytezili pozitivum - a to navrat k Bibli, zpristupneni Bible prostym lidem a idealane - hlasani pravdy!!!
    • *1* *2* *15* *3* *14* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *13* *10* *11* *12* *16*
  • *1* de to
  • Zajímalo by mě jak se jmenovali jeho rodiče, a jaké bylo jejich společenské postavení, poddaní, svobodní sedláci či řemeslníci?
  • bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee *11* *11* *11* *11*
  • děte už do píí
    • provedu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit