Přejít na výpis diskuzí

Jan Šmíd

OSOBNOST 13.10.2007 
16 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ano Elieen,byla ta lvice...

    "Čisté radosti" patří k mým nejoblíběnějším knihám!úžasná odechovka!
    návrat čistých radostí jsem také četla.ted marně sháním tu třetí"radost"... *4*
  • chyba

    Drobná chyba: Smlouva s ďáblem je soubor několika povídek s nečekaným rozuzlením, ale rozhodně ne historický román.
    • Re: chyba

      Ono je tu těch "drobných chyb", zdá se víc! Nat Jessel necestoval, pěkně prosím, s lvicí Elsou. To je zas jinej příběh! Cestoval s Eileen. No chybička se vloudí. Že? Ostatně je to od "E"...
      PhDr.Jana Květoňová
  • doplnění

    ano, byla to Eileen... Jan Šmíd píše úžasně, mám ho moc ráda.. ještě pro doplnění napsal třeba "Já a můj kůň", taky moc hezké vyprávění *3*
  • Čisté radosti jsou mojí oblíbenou knihou už roky. Stále se k ní vracím.
  • Malá Matty

    ještě napsal Malá Matty :-)
  • Návrat čistých radostí

    Náhodou se mně dostal do rukou román Jana Šmída Návrat čistých radostí a moc se mně líbil. Dočetla jsem se, že se jedná o trilogii a že po Návratu ještě následuje román Údolí nejčistších radostí. Zajímalo by mě, jestli je toto pokračování tak dobré jako ta kniha předtím. Kdo mně o tom něco napíše?
    • Zdravím ☺mám to štěstí, že jsem četl všechny 3 díly. Mé pocity První díl je veselý a graduje láskou. Druhý díl je psaný odlišně a prolíná dva příběhy života Nata současný a minulý s Virginií je spíše smutný. Třetí díl díl je o krásném vztahu rozvedeného otce s dcerou. Je velmi podobný svým poselstvím prvnímu dílu.
    • Je to stejně krásná kniha jako předchozí. Úžasná, pohodová, vtipná.
      Škoda, že se nedá sehnat. Snad trilogii někdy vydají znova.
    • návrat je už druhý díl.Mě se líbil nejvíc ten první-Čisté radosti mého života. *3*
    • Re: Návrat čistých radostí

      Možná by jste mohla začít prvním dílem trilogie: Čisté radosti mého života. Právě ho čtu. V USA jsem byl, atmosféru i lidi Ameriky té doby zachycuje pravdivě i krásně romanticky, jakoby se skutečně narodil v Cedaru nebo Glendale a prodával kvalitní prádlo pro každou příležitost ze staré fordky po okolí:). Má to úžasný detail, můžete pohyb Nata i Eileen sledovat na mapě :) Slyšel jsem, že tento díl je nejlepší, ačkoli na "Návrat" se teprve chystám..
  • krásy vlasti

    Já jsem četl Zapomenuté krásy vlasti - cestopis po zajímavých místech Čech a Moravy, z počátku 70. let, knižní podoba seriálu ze Světa motorů. Místy už trochu zastaralé, ale vtipné, čtivé, inteligentní. Pikantní je, že na několika místech cituje Jaime Pessou, jako by to byl někdo úplně jiný než on sám...
  • Proč psal cizinecké příběhy, proč vše nesituoval do naší zemi, začal jsem číst a jsem znechucen. Nejdřív byl každý z románu Sergej a teď Tommy,Danny, Brad...... .Fuj, jsem otráven:(
  • Autorovi životopisu - lvice se jmenuje Eileen nikoliv Elsa. I když i tu mam rád ☺
  • Čisté radosti mého života je kniha, která mně vždycky zvedne náladu a vracím se k ní už mnoho let.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit