Přejít na výpis diskuzí

Jan Žižka

OSOBNOST 31.12.2006 
80 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • je to nejlepší co jsem kdy viděl a četl <3 *3* *3*
  • Hezky stručně napsaný moc mi pomohl *3* *4*
  • veškeré konání husitů lze hodnotit jen v souvislosti s událostmi tehdejší doby
  • Guten tag!! *3*
    Jak je? ..... mohu se zeptat....kdyz ste prisel o oci...jake to bylo *4* *4* *4* Těší me se na váš dopis :)
    Díky *12* *12*
  • Žižka byl hnusný lapka, který nesmyslně bořil naše památky !
    • Ničení památek nebyla tehdy pouze věc husitů.
    • Kde jste na to přišel? Podle sebe soudím tebe, co?
    • Amatér se ozval:-(
  • udělám stoho referát a možná dostanu lepší známku na vysvědčení ještě umět skopírovat text a informace ale snad mi pomůže mamka ještě udělám referát na ladislava pohrobka a můžu si užívat pátek
  • V životopisu je chyba, Žižka nebyl omilostněn králem z důvodu, že se usmířil s Rožmberky. Král Václav vedl proti Rožmberkům válku. Žižka byl omilostněn králem díky pomoci proti Rožmberkům.
  • Nevíte náhodou kdo se stal vůdcem husitského vojska po smrti Jana Žižky z Trocnova ??? *13* *12*
    • Prokop Holý!!!!!!
    • Prokop Holý.
    • jo vim
    • Prokop Holý
    • Já jsem se učila na ZŠ,že to byl Prokop Holy.... *4* *5*
    • Prokop Holý
  • Udělala jsem z toho referát a mám za jedna super :3* *2*
  • Husité byli za komunistů velmi vychvalovaní.O ničení památek se nepsalo
    • Husitské války byly do značné míry válkou občanskou a pak válkou proti křižákům (pěti křížovým výpravám) , kteří vtrhli do českých zemí vykořenit kacíře. V této válce ničili "památky" obě strany. Slovo "památky" dávám do uvozovek, pojem "památka" vznikl až v 19. století. O komunistech nebylo v 15. století ještě nic znám, za komunisty husité nemohou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit