Přejít na výpis diskuzí

Jane Austen

OSOBNOST 31.12.2006 
41 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pýcha a předsudek

    Tak na tuhle knihu jsem narazila ve filmu Láska přes internet, kde se hlavní představitelka zmiňuje, že ji četla snad stokrát. Máme tenhle film máme se sestrou moc rády a tak nás napadlo, že bychom si mohli tu knihu přečíst. Sestra se k tomu dostala první a moc se jí to líbilo a jelikož u nás v kině zrovna dávali i film, vytáhla mě na něj. Když jsme po skončení filmu stály před kinem řekla jsem, že je to dokonalej příběh, dokonale zpracovanej, s dokonalým obsazením a geniální hudbou. Knížku jsem četla třikrát a jednotlivé pasáže nespočetněkrát. Ale jen v překladu od KONDRYSOVÉ, ten je NEJLEPŠÍ!!!!
  • Pýcha a předsudek

    No četla jsem ho sice jenom jednou, ale velmi mne okouzlil, stejně jako film. Podání Lizzie od Keiry Knightley je přesný a do pana Darcyho jsem se zamilovala ještě víc než v knize. Obdivuji Jane Austenovou a jelikož také zkouším drobné romány, je mým největším vzorem!
  • Pýcha A předsudek

    Kniha pýcha předsudek je úžasná je to nejlepší kniha kterou sem kdy četla! Moje mamka a Babička jí četli snad 100x já zatím 2x ale chystám se na minymálně padesát opakování!!!! Vřele jí všem doporučuju! A Film který byl podle ní natočen je stejně dobrý!! A je natočen přesně podle této knížky některé pasáže jsou úplně stejné Až i doslova!! *14* *14* *14* *14* *14*
    • Re: Pýcha A předsudek

      Ahoj, Janinko, sezen si pres internet Pychu a predsudek, kterou televize BBC spracovala jako serial. V roli Mr. Darcy uvidis Colina Firtha, ktery je tam super, stejne dobra je hlavni predstavitelka. Toto zpracovani je zatim to nejlepsi, ktere jsem videla, novy film s Keirou ji nesaha ani po kolena.
      • Re: Re: Pýcha A předsudek

        Ahoj, rada bych svagrove udelala radost k Vanocum a koupila ji serial Pycha a predsudek na DVD. Bohuzel na www.dvdklub.cz uz funguji jine stranky www.emania.cz, kde jsem Pychu a predsudek s Colinem Firthem nenasla:-( Neporadi mi nekdo, kde by se dal dany serial sehnat??? Predem diky moc,
      • Re: Re: Pýcha A předsudek

        Ahoj,a nevíš kde bych mohla sehnat pýchu a předsudek (1995)?Ráda koupím.JanaTuronova@seznam.cz
      • Re: Re: Pýcha A předsudek

        Naprosto souhlasím, seriál je skvělý a pan Darcy v podání Firtha je dokonalý, ve filmu je takových nesmyslů, že se to nedá vydržet, jak proboha mohl v té době chlap vlézt ženě do pokoje, když se v té době i manželé oslovovali příjmením, holt to chtěli zmodernizovat
        • Re: Re: Re: Pýcha A předsudek

          No taky jsem viděla Pýchu a předsudek pouze v podání Keiry Knightly a zdál se mi dost vydařený, bohužel nemohu posoudit zda je verze z roku 1995 skutečně tak úžasná jak tady předesíláte (v té době jsem ještě neuměla číst, natož abych věděla kdo nějaká Austenová je). Avšak pěvně doufám, že se nějaká z televizních stanic umoudří a místo scifi-krvavých-akčních druhořadových "trháků" do programu zařadí i trochu té klasiky. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit