Přejít na výpis diskuzí

Jarmila Loukotková

OSOBNOST 31.12.2006 1:59
  2 příspěvky

Jarmila Loukotková byla autorkou historických románů a próz ze současnosti a překladatelka. Jarmila Loukotková byla dcerou významného českého badatele o jazycích a etnografii jihoamerických indiánů, důstojníka Francouzské akademie a čestného člena Société des américanistes v Paříži, Čestmíra Loukotky. Jarmila Loukotková byla jedním z mála českých spisovatelů, kteří pro své romány čerpali přitažlivou látku z antického starověku, dějin kdysi světovládného Říma. Zájem o dějiny probudilo v Loukotové studium tohoto předmětu a latinského ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paní Loukotková je skvělá. Zejména historické romány týkající se období římských dějin jsou nepřekonatelné. Mika Valtari se svým Sinuhetem je slabým odvarem kompatibility románů paní Loukotkové. Četl jsem tyto knihy za sebou a překvapilo mne to. Jsou sice z jiných období a jiných kultur, ale kvalita spisovatelského pojetí je jednoznačně na straně paní Loukotkové. Kdyby žila v jiné době, ale hlavně v jiném státě, byla by určitě na špici autorů a byla by ozdobou světové literatury. Byla a je prostě nepřekonatelná. Všechna čest. Ing. Petr Haškovec, Beroun.
  • Chyba

    To je pěkná blbost, že hrdinka Medůzy se vypravila hledat do Prahy slávu a bohatství. Autor tohoto výroku zjevně Medůzu nečetl. A taky bych tuto knihu rozhodně nezařadila mezi historické romány.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit