Přejít na výpis diskuzí

Jiří Maryško

OSOBNOST 3.3.2008 
17 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám Vás ráda a bavíte mne i moje přátele. Díky, pane Maryško! *14*
  • Zeman prohlásil, že je třeba zavřít p. Bakalu za vytunelování OKR ale ptám se kdo? mu prodal tento podnik? V této době byl předsedou vlády Zeman a ministr financí Sobotka. Domnívám se, že by měli sedět všichni tři a v jedné cele.
  • Je to přesný produkt dnešní doby. Asi ho dělali přes telefon a fotr v nejlepším zavěsil.
  • Satira s husí kůží, dobrá práce! Zvu na libovolný nápoj;)
  • Jen další kokůtek placený trop 09. *11* *11* *11*
  • Vážení, co se účastníte této debaty podívejte se na foto pana Maryšky na Osobnosti. cz. Podoba s panem hercem Pierre Richardem je fantasticka a ten svou filmovou karieru založil na rolích blbů, tak se nedivte, že pan marysko si vzal inspiraci a snaží se stát hercem. V 89 roce mu bylo 9 let a proto může hodnotit a být ,,chytrý,,.
  • Pane Maryško, herectvím se neuživíte, že se snažíte proslavit hloupými, nebo urážlivými glosy?? Inteligentní a tolerantní člověk se neživí urážením a pomlouváním druhých, za takovým člověkem je vždy vidět nějaká práce.... za vámi bohužel toho ještě vidět moc není....do objevení trapných glosů jsem o Vás nevěděl.
  • K
    "Jiří Maryško glosuje

    Je Zeman trucovitý fracek, nebo diktátor?"

    bych chtěl připomenout slova mého dříve již zesnulého kamaráda Jana Wericha : "Mladý blbec,bude jednou starý blbec !

    J.D.
  • To si přečtěte pane Maryško!
    Šokující pravda o Tibetu, kterou média z dobrého důvodu tají... . Západní propaganda lidem vtloukla do hlav podivné klišé o "okupaci Tibetu". Západ velmi snadno zapomněl, že téměř tisíc let do roku 1959 byl Tibet součástí Číny a jen po dobu několika desetiletí japonské okupace a občanské války byl mimo jurisdikci čínské vlády. Stručně řečeno, ani v roce 1959 Čína zvláštní potřebu "okupace" neměla. Potřeba přišla až ve chvíli, kdy si USA uvědomily, že raketa středního doletu umístěná na vrcholku hory vysoké 4 - 5 tisíc metrů nad úrovní moře se mění na raketu doletu velmi dlouhého. Třetinu obyvatel Tibetu v roce 1959 tvořili otroci, třetinu nevolníci. Přitom i otroci i nevolníci nebyli takoví "jen jako" - ale ti nejopravdovější z opravdových.Otrok byl majetkem. Dobytkem. Otroka bylo možné a i nutné týrat, ponižovat, mořit hladem i mučením. Bylo povoleno ho zmrzačit - v Tibetu si lámové velmi oblíbili talismany z useknutých lidských paží, rukou i nohou. Nosili je na opasku. Někteří se ověšovali "člověčinou" i v několika vrstvách.To nebyl středověk. To byla 50. léta 20. století. Tibetští lámové byli ti vládci horské země.V milionovém Tibetu bylo 200 tisíc mnichů. Ostatní byli otroci a nevolníci. Mniši mimochodem také nebyli nejvyšší kastou. Většina z nich neměla žádná práva a byli téměř na stejné pozici jako otroci.Každý klášter měl svůj vojenský oddíl, jehož úkolem bylo udržovat pokoru poddaných na klášterní půdě. Nu a propaganda - ano, ta vytvořila z Šambaly rajský kout s ušlechtilými mnichy, moudrými vládci a nekonečně věrnými a tvrdě pracujícími lidmi.
    Přestože se nám tomu nechce věřit, Tibet byl nekonečně vzdálený od zromantizované Šangri-La, které se tak nadšeně obdivují západní propagátoři budhismu".
    A zde je ještě jeden mýtus (ostatně vymyšlený samotným Dalaj-Lámou) - že totiž Dalaj-Láma je hlavou všech budhistů. Ve skutečnosti je pouze hlavou všech lamaistů - náboženství tibetských lámů, kteří nasáli do svých praktik strašné krutosti tradičního tibetského náboženství Bon a dalších podobných.
    . Dalaj-Láma sám dostával každoročně 186.000 dolarů. Jeho i další tibetské vyhnance podporovala i indická rozvědka. Na otázku, zda on a jeho bratři patří k CIA, Dalaj-Láma odmítl odpovědět. Samotná CIA tato fakta rovněž nekomentuje."
    .Mohou nám namítnout, že pozitivně tajemný a záhadný obraz Tibetu byl vytvořen dlouho před připojením Tibetu k Číně a lidé, kteří tam byli, už nic takového nepamatují. Stačí však zjistit, co věděli Evropané o Tibetu v 19. století, kdy tyto mýty začaly vznikat. Nic takového fakticky neznali.Existovala jakási tajemná země, vysoko v horách, v níž, jak se říkalo, žili mudrci... V podstatě jen tato matrice stačí, aby se podle ní vytvořila řada pseudovědeckých spekulací (jak známo, čím je informace tajemnější a méně dostupná, tím je přitažlivější).
    Většina těch, kdo formovali mýty o Tibetu, tam buď nikdy nebyli, nebo tam byli až po té, co si o něm vytvořili své zcela vyhraněné mínění, a takové lidi nepřesvědčíš, dokonce ani v tom případě, že by lámové před jejich očima vařili jídlo z nemluvňat. I v tom by jistě byl nalezen nějaký sakrální význam.
    Je politováníhodné, že téma Tibetu bylo po dlouhé roky ponecháno různým podvodníkům z náboženských sekt, čímž bylo zahaleno rouškou jakéhosi tajemna a nedostupnosti.
    Charakteristickým momentem je, že Dalaj-Lámovo okolí dosud požaduje po Číně návrat "toho, co bylo", ale to, co bylo, my všichni už velmi dobře známe. Nemyslím si, že potomci těch 4 tisíc otroků patřících do osobního vlastnictví Dalaj-Lámy, by se nějak zvlášť zaradovalo z návratu do postavení svých předků. Sami o tom mluví. Ano, Dalaj-Láma je tam dosud chápán jako duchovní vůdce, o tom není pochyb, ale nic víc. Je pozoruhodné, že čínská vláda opakovaně Dalaj-Lámovi nabídla, aby se do Tibetu jako duchovní vůdce vrátil - samozřejmě za souběžné existence stávající administrace, což on ale zcela odmítá. Potřebuje, aby "vše bylo tak, jako dřív", a to je samozřejmě nemožné.
    Takže to pojďme shrnout. Tibet v roce 1959 vůbec nebyl nebeskou Šangri-La, ale zaostalou feudální teokracií, jejíž náboženství nebylo o nic "sakrálnější" než jiné proudy budhismu, naopak mnohá svědectví o účasti tibetských lámů na mučení a popravách lidí jdou jasně proti budhistickému kánonu. Celá tato velkolepá země byla řízena jen hrstkou bezuzdných lámů a majitelů pozemků, kteří si byli velmi dobře vědomi své beztrestnosti.
  • To je opravdu úroveň. Nechci reagovat na jakýsi článek o "frackovi z Ústí", který je podle mého názoru pravdivý. Ale takovýto "odborník" který veřejně vystupuje ve Streemu(nestydíte se za něho?)měl by si poněkud ověřit fakta o kterých plácá. To co dnes plácal o prezidentu Zemanovi není jeho dílo. Takto se vyjádřil o národu věhlasný profesor MUDr. Cyril Höschl ve své inaugurační řeči když byl jmenován profesorem. Doslova:" Jedna třetina obyvatel této země je slabá duchem a každý sedmý občan je debilní, dementní nebo alkoholik".
    Aspoň tolik by se měl tento "primitivní odborník" předem ověřit.
  • Autor nehmotného humoru. Viděl jsem jednou Marxismu a stačilo...
  • Pan Maryško se chce jen zviditelnit. Bohudík se mu to moc nedaří.
  • Miluju komentáře českých spoluobčanů!!! :D Mnoho z Vás má ty malinkaté ovčí mozečky a opakuje, co slyší v médiích či v hospodě. Pokud by tomu bylo jinak, tak by jste měli dostatek rozumu na to, aby jste rozpoznali, že mladý pan Maryško je ironik a satirik do nebe sahajícího kalibru a žádné téma mu není svaté. Žádný fašounek (najděte si ve Slovníku spisovné češtiny, co to fašismus znamená :) ), nýbrž otevřeně se vyjadřující osoba.
  • Tento pán je těžce retardovaný fašounek. A protože je doba k těmto zrůdičkám přívětivá čekají ho jistě světlé zítřky v područí kavárenské mafie. Svou ubohost a absenci zdravého rozumu nechal plně vyniknout na svém fckbooku a nyní dostává další prostor ke své realizaci fašounských názorů na Streemu. Pane Maryško chce se mi z vás blejt. Škoda že nejsme ve starověkém řecku. Tam by váz zřejmě již jako novorozeně bacily o skálu.
  • Dobrý den,
    právě jsem dočetla na internetu článek... a dal radnímu facku..! Pokuste se zjistit zda pan Eichler nemá bratra, který pracuje v Ústí v realitách pro Radovana Vítka z Prahy. Pokud jde pouze o shodu jmen, tak nic, ale tento Eilcher, o kterém píši - toho používá pan Vítek v Praze k odstranění všech nepohodlných zaměstnanců a po využití jej vrací do Ústí. Pokud by tu byla shoda, zjišťovala bych, kdo by asi měl případný zájem o budovu.
    Neznám Ústí, ale Vaše divadlo jsem kdysi za hluboké totality viděla hrát v Praze Párala a byl to ohromující zážitek, který si pamatuji i po 30ti letech,tak proto Vám držím palce.
    Zdraví.
    Věra z Prahy
  • kiss-terqa

    ...

    Ahoj všichni, jen vám chci říci, věřte či nevěřte, splnilo se mi přání, které jsem měl, a znám další lidi, kterým se to též splnilo, takže nic neztratíte tím,že to zkusíte.
    Nevěřím na čáry, ale..............pracují se mnou dva kolegové, kterým se to přání splnilo, takže vám přeji hodně štěstí.
    Hodně lidí si není jistých, co by
    v životě chtěli.
    Dostal jsem tento list přes přítele, udělal jsem, co mi řekl a po týdnu se stalo skutočností to, co jsem si přál.
    Tady je přesná kope, takže: funguje
    to !
    Řekni si pro sebe jedno jméno chlapce nebo děvčate, s kterým by jsi chtěl-a být (3x).
    Mysli na něco, co by jsi chtěl-a dosáhnout v průběhu příštího týdne a řekni si to pro sebe (6x).
    Kdybys si měl něco přát, co by to bylo? Řekni si to pro sebe! (9x).
    Mysli na něco, co by jsi chtěl aby se událo mezi tebou a osobou na kterou jsi myslel-a při prvním obrázku a řekni si to pro sebe 12x.
    Teď je tu náročná část, vyber si jedno přání z těch na které jsi už myslel-a, zkoncentruj se na to přání jak jen můžeš a nemysli na nic jiného jen na to přání.
    Teď řekni svoje poslední a konečné přání vzhledem k přání, které jsi si vybral-a.
    Teď když jsi toto dočetl-a, máš hodinu na to, aby jsi to poslala 15ti lidem a Tvoje přání se stane skutočností do týdne.
    Čím víc lidem to pošleš, tím plněji se zrealizuje tvoje přání.
    Kdyby jsi chtěl-a ignorovat tento list, opak sa ti stane skutečností.
    Nebo
    se to nikdy nestane..
  • ada

    všechno nejlepší k svátku

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit