Přejít na výpis diskuzí

Jiřina Šiklová

OSOBNOST 22.6.2008 
64 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážená paní Šiklová,chtěla bych Vám poděkovat za moc krásnou knihu -deník stárnoucí ženy.Je to velice krásné a hlavně přínosné čtení.Děkuji Martina Martínková
  • V uvedeném životopisu pí.Šiklové není ani zmínka o jejím členství v KSČ (1956 - 1969). Takže příště - pokud už někdo píše životopis někoho, tak prosím celý a ne jen vybrané momenty ze života, které se zrovna hodí.
    Pokud vím, tak lidé vašeho ražení hlásají pravdu (a lásku) - tak se tím prosím řiďte.
    děkuji Roman Pitter
    • KSČ dokonce od roku 1953 (od 18 let, dřív to nešlo). V roce 1969 neodešle, ale byla vyloučená.
  • Souhlasím s panem Vladimírem.
  • Dnes ( 30.11. 2011 ) jsem dostal formou kolujícího mailu text Jiřiny Šiklové nazvaný Několik vět ( zřejmě je název reminiscencí na původní text z předlistopadového období - koneckonců jde též o markening, že ? )
    Po přečtení tohoto článku mi to nedalo, a odpověděl jsem :
    Vážená paní Šiklová,
    jako i mnoho jiných, i já jsem dnes dostal k přečtení údajně Váš dopis určený ( formou kolujícího mailu ) občanům této země. V závěru Vašeho dopisu vyzýváte čtenáře, aby se zamysleli nad tím, jak odpoví svým dětem, proč jsme s těmi špatnostmi dneška, které jsou zřejmé všem myslícím lidem, a které jste nepochybně správně vyjmenovala v onom dopisu, něco neudělali ? Nezlobte se za moji upřímnost, ale mám zato, že Váš článek má hodnotu hraběcí rady. Ano, je mnoho špatného v naší současné společnosti, a ani já nemám z toho dobrý pocit, a nevidím bohužel cestu ( ač se o to ve svých úvahách opravdu snažím ) jakým směrem se dát, abychom se dostali z toho marastu ven. Mám za zlé všem těm, kteří v polistopadových časech svým přispěním dali základ k falešnému nazírání na to, co chceme v našem státě vybudovat. Jste to - dle mého názoru ( formovaného na základě Vašich postojů, které jsem měl v průběhu času možnost poznat z různých televizních debat ) i Vy.
    Nepochybně se mnou nebudete souhlasit, ale už jen faleš spojená se jménem Václava Havla, uměle vytvořená gloriola kolem jeho osoby, o jeho úloze v období disentu, a odpovědnost všech ( jistě i Vás ) za jeho glorifikaci ... to vše znechucuje všechny, kteří nyní rezignují na stav, ve kterém se naše společnost nachází. Tady je dle mého názoru zárodek znechucení lidí. Pravda a láska měla být vítězem nad lží a nenávistí ... Kolik Vás i Vašich přátel se ztotožnilo s touto falešnou ideou ! Všichni vy, kteří jste stáli u zrodu nové společnosti po listopadu 89 jste se na lidech této země neuvěřitelně prohřešili. Kolik těch, kteří se stavěli do role bojovníků za nový, lepší svět skončilo v dobře placených pozicích ! Vítěz bere vše ! Dnes již bohužel nejde o to, kdo zvítězí ve volbách - zda pravice či levice, nebo strany typu "parta hic". Stát je v pozici doslova ABSURDISTÁNU. Právo je nevymahatelné. Zákony, kterými se naše společnost řídí, jsou špatné. Proč ? Protože byly vytvořeny za účelem toho, aby bylo možné jejich prostřednictvím všechno ! Těm i těm. Kolik zákonodárců bylo postiženo tím, že vytvořili zmetky ? Kolika řemeslníkům bylo odpuštěno, že produkují zmetky? Ankety typu "nejnesmyslnější bankovní poplatky" nemají žádný význam - kdo se bude zabývat odstraněním zlodějen konaných na zákaznících bank na základě zákonů, které to bankám umožňují ?
    Zákonodárci ? Ti sotva. Píšete : Místo přísunu a zpracování informací si vymýváme mozky stupidními seriály. A víte proč ? Protože i v těch nejstupidnějších seriálech je zloděj zlodějem, poctivec poctivcem a křivák křivákem. Je to totiž jednodušší, než konzumovat prohlášení typu Jsem křišťálově čistý ... a hrabat přitom miliony... Vaše diskuse v televizi či na stránkách denního tisku bohužel postrádají skutečnou vizi. Je velmi, velmi snadné sepsat všechny nepravosti a neduhy ( viz např. Váš článek ), vyzvat k přemýšlení, ale co dál ? Je velmi falešné kritizovat ješitnost současného prezidenta, a pomíjet současně ješitnost bývalého. Už jen tento detail ukazuje, nakolik to myslíte vážně s pojmenováním špatností současnosti. Kdo by měl být v popředí, kdo dál povede tuto společnost ? Má to být pan Babiš ( ?! ), Vandas ( ?! ), Švejnar (?! ) - nebo kdo ? Myslím, že stále existují moudří a vzdělaní lidé i u nás. Byli vždy a vždy budou. V tom je naše naděje.
    Cestou by mohla být i větší angažovanost veřejně nabízet možná řešení lidmi, majícími politologické, sociologické či podobné vzdělání. Mezi ně jistě patříte i Vy. Zkuste to - místo soupisu neuvěřitelných, avšak všem velmi dobře známých nepravostí této společnosti. Takhle totiž Váš kolující mail má za důsledek jen zviditelnění Vaší osoby. Nic víc.
    S pozdravem Vladimír Synáč
    • Vážený pane Synáči,

      chtěl bych Vám poděkovat za práci, kterou jste mi ušetřil napsáním komentáře k e-mailu s názvem: " Několik vět ", pod který byla podepsána paní Šiklová. Musím přiznat, že s Vašim komentářem musím 100 % souhlasit a to se mi nestává často.
      Já jsem ze stavu české společnosti rozčarovaný ..., a dále jsem chtěl napsat: " ... jako mnoho dalších !! ". Bohužel mám pocit, že stávající stav spíše většině vyhovuje a to jak " LIDEM " smýšlejících levicově, tak i u těch pravicových !! Jestliže se voliči neponaučili za těch posledních 20 let, kdy tu máme na houpačce modro-oranžové bojovníky za lepší budoucnost nás všech, tak si asi česká společnost nic lepšího nezaslouží !! Český člověk je takovým světovým unikátem - umí se přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám, protože na to je potřeba méně energie, než proti tomu něco podniknout. Generace, která prodělala 40-ti letou výuku jak se přizpůsobit a naučit se žít v předchozím režimu a dosáhla v tomto oboru dokonalosti, tak zcela určitě nezačne studovat nový studijní obor: " O společnosti slušných lidí se zdravou morálkou, kterým není lhostejná budoucnost nejenom jejich dětí. ", zvlášť, když jim předchozí vzdělání přináší nemalé zisky na úkor ostatních - to je přece tržní ekonomika a hlavní je, že ekonomika funguje, ať to stojí co to stojí !!
      Mám velkou obavu, že něž se " ČESKÝ ABSURDISTÁN " dostane alespoň na 50 % úrověň lidských hodnot a morálky států, kde to funguje, a pro příklad nemusíme chodit daleko, tak uplyne ještě několik generací a my se toho zcela určitě nedožijeme. Mám obavu, že dříve nás obsadí nájezdníci s půlměsícem a chrám sv. Víta předělají na mešitu. Ale co dělat a očekávat od mladého " ČESKÉHO ABSURDISTÁNU ", když nám dávají představitelé modré a červenobílé hvězdičkové demokracie příklad, jak se chovat k menšinám, které absolutně neuznávají a opovrhují kulturou většiny, ikdyž jestli je " kultura většiny " prezentována tím, co se dnes děje, tak se jim ani moc nedivím !!
      Můj pesimizmus je velice špatný a stydím se za něj, ale to, jak se dnes chovají lidé nové generace, ( jejich morálka a hodnoty, jež dostávají od svých rodičů, kteří si myslí, že se chovají morálně, když neporušují ŠPATNÉ NEMORÁLNÍ ZÁKONY, které jsou schvalovány těmi, kteří morálkou opovrhují ), tak můj pesimizmus jen prohlubuje.
      Je pravdou, že já osobně jsem toho pro nápravu mnoho neudělal ! Ale co má dělat řadový občan, snad se snažit chovat se a žít jako slušný člověk. Opravdu bojovat zkoušeli jiní, povolanější než jsem já a vzdali to!! Zjistili totiž, že o to nikdo moc nestojí, protože většina se umí přizpůsobit a jistě jim to i vynáší !!
      Myslím, že svou energii, kterou z velké části spotřebuji na to, abych v "ČESKÉM ABSURDISTÁNU " přežil a uživil sebe a svou rodinu, bubu raději investovat do výchovy a vzdělání svých dětí a tím jim dám možnost, aby se mohli svobodně rozhodnout jak a kde budou žít a možná hodnoty a morálku kterou jim předám, použijí v boji za svou lepší budoucnost ( jestli nějaká ještě bude ) . Je to možná sobecké vůči mému okolí a moc se to neshoduje s kritikou, kterou jsem napsal výše, ale myslím si, že je to smysluplnější, než bojovat se stávající českou společností !!

      S pozdravem Robert Hurych
  • Poznámka

    Vážená paní doktor,
    dnes jsem si vyslechl Vaše povídání na ČRo2.Mám skromný dotaz a to podle jakého selektivního měřítka byla vybrána jen tibetská vlajka?Proč nejsou vyvěšovány i vlajky andaluská, baskická, galicijská, kastilská, katalánská,skotská,welšská, severoirská,korsická,Bretoňská, kašubská,lužicko-srbská,krobót ská,podkarpatsko-ukrajinská,kurds ká,čečenská,jihotyrolská ontarijská,texaská,tamilská a další(o Moravě nemluvě!)?
    Taky si Vás dovolím poopravit.Starosta v našem státě není státní úředník.V Česku je starosta jednočlenným orgánem obce, městské části nebo městského obvodu, který je zastupuje navenek. Starostové jsou voleni do čela obcí bez zvláštního statusu i obcí se statusem městyse nebo města s výjimkou statutárních měst a hlavního města, dále do čela samosprávných městských částí v hlavním městě nebo statutárních městech nebo městských obvodů. Osoba v čele statutárního nebo hlavního města v obdobném postavení je označována primátor.
    Starosta v Novém Bydžově tedy nezastupuje jenom rómskou menšinu,ale taky "gadžovskou" většinu.Podle informcí máte dceru jak by jste se tvářila a taky Vaše rodina kdyby ji Rómové znásilnili?
  • Uznání

    Uznávám velice Váš názor na dnešní vývoj politické situace. Přřišel mi e-mail, něěkolik vět 2010, myslím, že to bylo napsáno již dřív, alei tak bych se k tomu připojila. Chce to organizovanost a ne chaotické jednání na vlastní pěst po odborech povolání či zaměstnání. Nespokojena s nynějšín vedením našeho státu je nejméně 80ti procentní, zbytek jsou zbohatlíci. Pojďme s tím konečně něco udělat!!!
  • fašismus

    Tak jsem se dočetl, že dle J.Š. zavání prohlášení starosty v N.B. fašismem...To zní skvěle od "zamlada" zarputilé komunistky..
    Já bych řekl, že J.Š. "zastara" zavání přinejmenším senilitou..
    jm.,praha
  • Paní Šiklová - odborník, osobnost.

    Nepatřím mezi ty, kteří by někam pořád museli psát své názory nebo poznámky. Ale ve všech televizních pořadech, které jsem za několik let viděl, jsem si vždy jen potvrdil, že paní Šiklová je špičkový odborník, osobnost a skvělý člověk.

    Jiří Doležel
  • Poděkování

    Paní Šiklová, čtu, či spíše hltám vaše knihy a těším se s nimi. Dopisy vnučce mne dojímají a hladí moji z mládí pohmožděnou duši. Přála bych si mít takovou moudrou maminku nebo babičku jako vy. Alespoň prostřednictvím tohoto mailu Vám chci vzkázat, jak je potřeba vašich slov. I politicky s Vámi souhlasím, zelení jsou potřeba. Díky. Martina Vitáková
  • kdo se stydí za svůj názor

    je až s podivem,jak ti,co si tak váží soudružky Šiklové se stydí pod svým příspěvkem podepsat,to mnohé naznačuje,asi to tak moc doopravdy nemyslí,víte ono jde vytáhnout křivý hřebík a zatlouci nový,hodně věcí jde opravit a napravit,ale ne vše je možné a kdo jednou vlezl do KSČ a nebo jiné zločinecké strany,tak tomu to už nikdo neodpáře,neb vždy mu zůstane na triku část toho napáchaného svinstva a těm,co již nežijí právě díky jim,se omluvit již nedá a navíc omluva již zkažený život nenapraví.......něco prostě vrátit a nebo napravit nejde...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit