Přejít na výpis diskuzí

Josef Váňa

OSOBNOST 31.12.2006 
544 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • wauworld
    Rozhovor s oběma Josefi !
    http://www.lidovky.cz/bojovat-s-bolesti-0zh-/ln_domov.asp?c=A071104_155114_ln_rozhovory_fho
  • ..naším Pepou ? http://pepavana.com/
  • http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/208452801240040/
  • ..ať Pepa dnes zvítězí o 10 délek ! *14*
  • wauworld
    Z dovolené se vrátil Váňa 21.12. a dnes v TV jezdil na lyžích..
  • blahopřání

    Pane Váňo,
    dovolte abych vám touto cestou poblahopřála
    k vašemu dalšímu vítězství.
    Jste prostě naše jednička.Přeji vám hodně
    dalších úspěchů.

    Marie Železníková
  • ..Josefa Váni : http://www.josef-vana.cz/
    • Na této stránce naleznete informace o všech koních,které nyní Josef
      Váňa trénuje.
  • Rok 1997: 107. ročník Velké pardubické České pojišťovny Jezdci steeplechase říkají: hoď srdce za překážku a kůň skočí za ním. Zdá se to být jednoduché. Chce to jen odvahu. Přeji tedy všem jezdcům, nejen těm, kteří budou startovat ve Velké pardubické České pojišťovny, aby spolu s odvahou měli také hodně štěstí. Koním přeji rychlé nohy a vytrvalost a všem přítomným jen ty nejkrásnější zážitky. Těmito slovy zahájil 107. ročník jednoho z nejstarších a nejtěžších dostihů Evropy předseda představenstva České pojišťovny Ivan Kočárník. V tu chvíli ještě nikdo netušil, že se ve známém dostihu zrodí nový rekord. Hrdinou dne se stal žokej Josef Váňa, který jako první jezdec Velké pardubické vítězně proběhl jejím cílem po páté (!). Tentokrát slavil prvenství v sedle hnědáka Vronskeho. A jakou taktiku zvolil pětinásobný vítěz Velké? Na skokách číslo 13 a 14 už bylo jasné, že rekord dráhy nebude pokořen. Od Velké vody se mi líbilo, že se dopředu začala propracovávat Lucie Baluchová s Grettym a úměrně držela tempo. Svému koni jsem věřil. Říkal jsem si, že když skočím Havlův skok, budu moci přidat a znovu se do toho obout. Zatím jsem se však v duchu mírnil: Pepíku, klid. Drž nervy na uzdě a začni šlapat až po havláku. Možná jsem byl v tu chvíli drzej, ale bylo mi jasné, že když nebudu mít pád, měl bych všechny koně porazit. Po překonání Havlova skoku jsem nastoupil k lehkému trháku. V zatáčce do cílové roviny však přišel hrozný řev lidí z tribun, Vronsky se polekal a začal podvědomě brzdit. Na poslední proutěnku šel s despektem. Nástupu Marketplace jsem si všiml dlouho. Ale vyhráli jsme. Druhého Marketplace v sedle s Pavlem Složilem dělily od vítězného Vronskeho doslova centimetry. Po překonání poslední proutěné překážky jako by nováčkovi dostihu narostla křídla. Nakonec se však před starším Vronskym musel sklonit.
  • Rok 1991:101. ročník Velké pardubické České pojišťovny
    V roce, kdy Česká pojišťovna poprvé spojila své jméno s prestižním dostihem Velkou pardubickou steeplechase, se zrodila senzace. Nejtěžší kontinentální croos-country se dočkala svého čtyřnásobného koňského vítěze. Po 117 letech od prvního startu.
    Zaslouženou pozornost na sebe strhl ryzák Železník. Narodil se 29. dubna 1978 ve Státním plemenářském podniku Šamorín. Jeho otec Zigeunersohn byl plemeníkem v tehdejší NDR, matka Želatina pocházela ze sovětského hřebčína Dněpropetrovskij. Železník zvítězil poprvé ve svých pěti letech v mezinárodní Ceně Váhu (v sedle s amatérem Novákem).
    Jak chutná vítězství ve Velké pardubické okusil společně s žokejem Josefem Váňou v roce 1987. A vavříny se zdobili i další dva roky - 1988 a 1989. Není proto divu, že při stém, jubilejním, ročníku Velké pardubické byly tribuny napjaté očekáváním, zda si dvojice sáhne na metu nejvyšší i po čtvrté. Hrdinové však skončili na šesté překážce. Železník šel k zemi a Váňa po svých do cíle.
    Pád provázel favority dostihu také v roce 1991. Železník padá na Poplerově skoku přes britského Disca. Tentokrát však Váňa ještě stačí nasednout a začít stíhat ujíždějící soupeře. Neuvěřitelné se stalo skutečností. Váňa s Železníkem vyhráli ztracený dostih o tři délky před druhým - a jejich největším rivalem - Drakem v sedle s Václavem Chaloupkou.
    Měsíčník Jezdectví k vítězství Železníka uvedl, že jeho triumf, který přinesl půlmilionovou dotaci, "prodloužil život jeho stájovým kolegům ze Státního statku Světlá Hora alespoň do konce roku 1991. Zdá se vám to jako vtip? Bohužel, slova ředitele podniku Ing. Stanislava Slováka byla míněna naprosto vážně. Železník se ovšem bát nemusí ani potom, deník Práce mu totiž zajistil klidný život až do poledních dnů. Co však bude s drtivou většinou koní, to je velký otazník. Nejedná se jen o stáj vítězného majitele, a lze bez přehánění konstatovat, že bychom potřebovali sto Českých pojišťoven, aby v zemí zvané turf zavládl relativní klid."
  • Pomalu připravit koně a jedéém ! *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit