Přejít na výpis diskuzí

Josef Váňa

OSOBNOST 31.12.2006 
544 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dnes večer na čtyřce vysílají Prvomájovou steeplechase. Možná přijde (spíš přijede) i Josef Váňa !
    Na koni ale nepojede..pokud se tam objeví, tak jen jako divák..Podle posledních zpráv Pepa nezklamal a dorazil !
    "Běhá nám tady pět koní, tak budu držet palce," řekl Váňa s jiskrou v oku po příjezdu na závodiště. Sedl si u dráhy a nohu s ortézou si položil na druhou židli. Podívat se do stájí neplánoval. "Budu rád, když bude pofukovat vítr a odpoledne přežiju."Váňa si zlomil levou stehenní kost minulý čtvrtek při pádu z Dancing Babe při vyjížďce pod vrchem Vladař. Ještě týž den podstoupil v Plzni operaci.
    Cestu do Lysé nad Labem plánoval Váňa již druhý den po zranění a i v horkém svátečním dnu dorazil. "To není o tom, jestli to je nezbytný, já tady chci být a hotovka," řekl Váňa bez okolků. Radost mu pak udělal syn Josef vítězstvím v sedle Farnona.
    Definitivně lékaři svolili k cestě Váni až po výsledcích krevních testů, jelikož žokej ztratil při operaci hodně krve. "Díky krevnímu obrazu doktor rezignoval," řekl Váňa. Do nemocnice se ale Váňa ještě musí vrátit, ale už jen na krátkou dobu. Čeká ho další odběr krve a vyšetření. "Jinak už mám program na dva dny," řekl Váňa.
    Noha Váňu nebolela i proto, že mu pomohla léčitelka. Zranění ale označil za jedno z horších, které kdy měl. "Blbý, no," řekl Váňa. Podle lékařů by mohl usednout znovu do sedla za půl roku, Váňa v optimistických odhadech tvrdil, že se sveze už za měsíc. "Uvidíme, kde se sejdeme, asi někde mezi tím. Zlomenou stehenní kost blbě kousek nad kolenem jsem neměl. Jsem zvědavý, co to bude dělat," řekl Váňa v Lysé nad Labem.
    Vedle zlomeniny měl Váňa po pádu i vnitřní zranění, protože ho Dancing Babe při pádu přilehla. "Mám zlomená žebra a ještě něco, a to byl problém," řekl Váňa. Proto musel dělat i speciální cvičení na dýchání. "Nafukoval jsem pilně balonky," řekl.
    Zkušený žokej Váňa řekl, že kůň jezdce kdykoli zaskočí. "To je jako v autě, pořád vás může něco zaskočit," řekl devětapadesátiletý Váňa a o tom, zda pojede na podzim Velkou pardubickou nechtěl spekulovat. "To je brzy, to teď nebudu řešit."
    V neděli 6.května vystoupí žokej v pořadu Česko na talíři..naštěstí vysílaném ze záznamu..
  • http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/208452801240040/
  • http://www.youtube.com/watch?v=2TEUTV9TK3w&feature=player_embedded#!
  • http://www.youtube.com/watch?v=vuHfdl8JokY
  • Připadáte mi slečno skrytá identito opravdu jako ten kůň, s těmi klapkami na očích. Vy sice umíte za každou větou napsat vykřičníky a vyprávíte mi tu jako nějakému blbečkovi, co musejí koně absolvovat v rámci tréninkového režimu, ale podstatu obsahu příspěvku jste asi neviděla a nepochopila. Zkuste mi prosím odpovědět na otázku, proč koně ze stáje pana Váni vjíždějí zcela neoprávněně a v rozporu se zákonem do chráněné přírodní rezervace Vladař, kde je možno se pohybovat pouze po vyznačených cestách, nikoliv mimo ně, což se samozřejmě neděje. Nezávidím pracovníkům regionální správy CHKO jejich snahu, (pokud vůbec ve spojení se jménem pana Váni vůbec nějakou mají) zjistit viníky porušení zákona. To je totiž stejné, jako honit po lese jezdce na čtyřkolkách. Oni sice vědí kdo to je, ale dokázat jim to bohužel nemohou, protože je nechytí. Je to tedy spíš otázka osobního postoje, v tomto případě majitele a ten se chová jako většina známých osobností podle svého osobního uvážení a rozmaru, bez ohledu na to zda za jeho dobrými výsledky nevzniká nějaká jiná škoda. To už ho však zcela zjevně nezajímá. Odpovězte mi na mou otázku a to mi bude stačit, děkuji.
    S veškerou úctou Petr
    • Co na to říct..Snad jen zeptejte se pana Váni..jeho telefonní číslo je k dohledání na internetu nebo i tady někde v diskusi..Pokud máte tedy odvahu říct to přímo jemu..ale teď mu radši nevolejte,protože je ještě v nemocnici..Já odpověď neznám..Jinak by mě zajímalo,jak víte že koně vyjíždějí neoprávněně ? Možná ste jediný komu to vadí.. *15*
      • Petře,někomu by se zkrátka Josef Váňa nezavděčil nikdy..vy ste asi jedním z nich..cítím z Vás závist a možná i nenávist k Josefu Váňovi ! Pokud chcete,udejte ho ! Že Vám není hanba ! Pepa málem umřel a Vy řešíte přírodní rezervaci ! Sorry ale všude dochází k daleko většímu znečištění přírody ! To řešte ! Josef Váňa ví co dělá !!
  • Víte pane Váňo,
    kdybyste nerajtoval ty svý herky v přírodní rezervaci Vladař a neničil tak vzácný přírodní útvar, tak by se Vám to možná nestalo. Ale protože k přírodě máte asi pramalý vztah, přestože celý život žijete s koňmi, ani Vás moc nelituji. Petr
    • No to je reakce !! Padají všichni,kteří jezdí a všude ! Říká se kdo nepadá nejezdí ! A proč pan Váňa trénuje zrovna v Karlových Varech a na horách ? To není náhoda,koně MUSÍ být trénováni ve vyšší nadmořské výšce aby se s nimi mohlo dosáhnout nějakých výsledků !!!
  • Tak operace prý proběhla úspěšně ! Za tři, čtyři týdny chci být v sedle,“ plánuje Váňa.novu tak ožívá možnost, že druhou říjnovou sobotu znovu povede Tiumena ke čtvrtému vítězství ve Velké pardubické v řadě.
    „Jestli bůh dá, tak proč ne. Věřím, že na Tiumenovi zase pojedu,“ ujišťuje Váňa.
  • Pane Váňo,
    přejí Vám brzké uzdravení !!! fanda Jiří
  • Největší tuzemská překážková centrála se v průběhu dvou týdnů změnila na lazaret, když jsou aktuálně zraněni první žokej i trenér. Na výpomoc právě dnes přijíždí z italského angažmá Josef Váňa mladší, kterého jsme zastihli na cestě do Česka. Veškeré informace o dnešní události mám po telefonu, zatím nevím nic víc,“ konstatuje aktuálně k situaci kolem svého otce. „cestou bych se chtěl stavit v Plzni v nemocnici a tam se snad dozvím něco navíc,“ dodává aktuálně třetí muž italského překážkového jezdeckého pořadí a zároveň dvojnásobný šampion českých jezdců, který od loňska působí na italských drahách. Do české republiky Váňa mladší přijel jako výpomoc v době léčení Josefa Bartoše, ale nyní je možné, že spolu s Pavlou Váňovou bude mít zvýšenou roli i v tréninku koní. těch má Josef Váňa aktuálně v přípravě 61, a jeho centrála je s tímto počtem daleko největší v rámci České republiky.
  • Josef Váňa bude muset být kvůli dalším zraněním operován ! Snad to dobře dopadne !!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit