Přejít na výpis diskuzí

Josef Váňa

OSOBNOST 31.12.2006 
544 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak to je opravdu neuvěřitelné, pane s velkým P Váňo. Osm vítězství ve Velké a vzhledem k Vašemu věku, nesmírně před Vámi smekám kloubouk a haním novináře nebo lidi co hlasují v nejrůznějších anketách o sportovce roku. Vy se máte umísťovat pravidelně na první příčce a ne někde pod nejlepší desítkou. Doufám a přeji si, aby Vás alespoň navrhli do Síně Slávy, protože tam patříte. Je nauvěřitelné co jste v životě dokázal a to jste ještě neskončil s aktivní kariérou nebo snad ano? Bylo by nadčasové si přát, aby jste počet vítězství ve Velké dotáhl na desítku? *4* *14* *3* *5* *15*
    • spíš zatím předčasné ale nemožné určitě ne.. *1*
  • Město chystá příští rok oslavu pro žokeje Váňu
    Pardubice - Osminásobný vítěz Velké pardubické oslaví své šedesáté narozeniny 20. října příštího roku
    Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa oslaví v říjnu příštího roku šedesáté narozeniny. Na oslavách životního jubilea slavného žokeje by mohlo spolupracovat i město Pardubice.
    „Objevil se návrh, který nám nabízí spolupráci na oslavách Váňových narozenin. Pro nás byl tento návrh zajímavý a určitě o něm budeme dál jednat,” řekl náměstek pardubické primátorky František Brendl s tím, že by celou akci chtěli uchopit jako propagaci koní i města.
    „Spolupracovat pravděpodobně budeme s Východočeskou galerií Pardubice. Ale neměla by to být jen výstava k Váňovu jubileu. Vždyť jeho kariéra je s Pardubicemi neodmyslitelně spjata,” podotkl František Brendl.
    Josef Váňa se narodil 20. října 1952. Jako osminásobný vítěz Velké pardubické je největší současnou postavou dostihového sportu. Nejslavnější překážkový dostih v České republice postupně vyhrál s Železníkem (čtyřikrát), Vronskym a Tiumenem (třikrát).
    Velké úspěchy má Váňa i jako trenér. Jeho svěřenci zvítězili ve Velké pardubické celkem devětkrát.
  • škoda že tady klesla sledovanost !!!! *16*
  • POZOR !!!! Nekupujte knihu Král koňáků od Čermáka !!! Tato kniha byla vydána bez povolení !! TEĎ CHCE VYDAT KNIHU O KVITOVÉ BEZ JEJÍHO VĚDOMÍ A POVOLENÍ !!!!! *10*
    • Král koňáků (žokej Josef Váňa)

      Kritici napsali: „Kniha ukazuje, že značka Váňa dosáhla nejvyššího stupně věhlasu. Tedy toho, od něhož začíná být objektem pro zlatokopecké snahy, kroužící obvykle kolem jmen slavných fotbalistů.“ *16*
  • wauworld
    Váňa: Kvůli alkoholu jsem spatřil bílé myšky
    Dost se teď píše o depresích mezi fotbalisty. Když pominu depresivní stavy jako chorobu, tak si myslím, že v dostihovém sportu je k tomu mnohem blíž. Turf je nejistotou a podobnými stavy doslova prosáklý. Představte si, že jedete favorita v derby a skončíte někde vzadu, ne-li poslední! To je průs.., prostě malér. Pro vás, pro trenéra, pro majitele.
    Možná že ve fotbale může mít deprese brankář z toho, když třeba pustí hloupý gól. Ale je to kolektivní sport a řekl bych, že tlaky se tam tříští, ti kluci se navzájem můžou podpořit. Jenže když žokej pokazí dostih vlastní chybou, tak těžko může čekat, že ho majitel koníka přijde utěšit…

    U koní o depresích mluvit nemůžeme. U nich je to o zacházení – když se s nimi zachází dobře, jsou spokojení. Sám deprese nemám. Když se mi něco nepovede nebo někdo udělá chybu, tak si zařvu, ulevím si jadrným slůvkem, někomu vynadám a za minutu o tom nevím.
    Také jsem si pomáhal alkoholem

    Deprese můžou být i z pití. Ve fotbale se v téhle souvislosti mluví o Garrinchovi, Bestovi, Gascoigneovi. Do toho jsem spadl taky. Když jsem po roce 1989 působil v Německu, tak jsem tam byl hodně sám. Denně jsem si pomáhal skleničkou a došlo to tak daleko, že se organismus začal bránit. Až jsem jednou spatřil bílé myšky! Jenže za rodinou jsem se dostal jednou za půl roku, neměl jsem se komu svěřit. Copak budu o svojí samotě povídat nějakému Němci? Samota a chlast, to bylo zoufalé, ale po návratu jsem pití omezil a dostal se z toho.

    Třeba i proto, že se daří. A truchlit, že jsem se v anketě Sportovec roku nedostal do první desítky? V Británii se sice loni stal sportovním králem žokej Tony McKoy, vítěz Velké národní, ale já se kvůli tomu netrápím. Kdepak! V pátek jsem na lovu trefil dvacet bažantů, užil si legrace v báječné partě. Jaké deprese?
  • wauworld
    HLASUJTE pro Josefa Váňu v této anketě : http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/164049/kdo-je-narodni-poklad-ceska-vybirejte-v-ankete.html
  • wauworld
    V tom pokoji byly smutek i víra v uzdravení. Nejslavnější český žokej Josef Váňa (59) přijel do nemocnice v Uherském Hradišti podpořit v nejtěžším boji svého mladého kolegu Ludvíka Temela (32). Je v kómatu.
    Tragédie se stala 15. října na závodišti v Mostě. Po pádu dopadl hřebec Chasconi na nešťastného Temela a způsobil mu těžké zranění hlavy, otok mozku.

    Ludvíkův stav je velmi vážný. Nezmar Váňa ví, o co jde. V roce 1995 byl po dostihu v kómatu dva a půl dne. „Dostal jsem se z toho, a tomuhle klukovi to také strašně přeju. Musíme věřit v lékařskej um a taky v zázrak,“ pověděl dojatý nestor.
    Pak se naklonil nad pacienta a pronesl slib, který může dát jen on: „Když to vyjde a vrátíš se, první, co udělám, půjčím ti svého Tiumena (Váňa na něm třikrát vyhrál Velkou pardubickou – pozn. red.). Bojuj, moc o to stojím, stejně jako tvoji blízcí.“
  • wauworld
    Slavík s Váńou s úvodním přivítáním...
    http://www.youtube.com/watch?v=CTzXcK0AFg0
  • wauworld
    SPORTOVEC ROKU 2011 !!! Podruhé za sebou skončil na nevděčném jedenáctém místě žokej Josef Váňa, kterému loni chybělo na desítku 14 bodů, letos dokonce jen tři.

    Milí sportovní novináři kašlu na vaše hodnocení !!! Váňa měl být v roce 2009,když vyhrál pošesté na prvním místě a stejně byl jen třetí !!! Na co jsou tyhle neobjektivní ankety ? *16*
    • wauworld
      Pro mě je nejen vzhledem k věku nejlepším sportovcem nejen tohoto roku !
  • wauworld
    Tady si vychutnejte další plyšové koně v akci !!!
    http://www.youtube.com/watch?v=oal_kCGihac

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit