Přejít na výpis diskuzí

Josef Váňa

OSOBNOST 31.12.2006 
544 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dogpile

    Josef Váňa je...

    ...od poloviny do konce listopadu na dovolené v Thajsku ! *15*
  • daky

    přezdívka Josefa Váňi...

    ..„Tož, ten náš Valášek to zase dokázal. Jožka Juřenka Velkú pardubickú znovu vyhrál. To je teda boréc!“ *15*
  • daky

    Matka Josefa Váni Mária Váňová (85)

    Paní Mária Váňová se nikdy nedívala na přímý televizní přenos z Velké pardubické. Ještě když žila ve Slopném, měla o Josefa takový strach, že v tu říjnovou neděli nemohla nervozitou vydržet ani doma. Jak na ten dostih myslela, nemohla se na nic soustředit, a tak raději odcházela na procházku do okolí vesnice.

    „Nemóžu se dívat ani teď. Vůbec tu nedělu jsem už od rána nervózní. Brzy vstávám a jedu za sestrou do Luhačovic. Jdeme spolu do kostela na mšu, jako skoro každú nedělu, a já se za Josefa od rána modlím. Pak jdu k sestře na oběd, ale z jídla nic nemám. Tím nervákem, jak se to blíží. Na televizu nekoukám, jdu radši do vedlejšího pokoja a nechám se zavolať, až když je po všem a Josef v cílu. To už se pak móžu dívať!“ říkávala donedávna.

    Poslední roky si už ale dodala odvahy.

    „Šesté Josefovo vítězství sledovala s námi u televize a plakala štěstím, stejně jako všichni z rodiny, co jsme se tu sešli a tu slávu si užili,“ potvrdila Josefova sestra Eva.
  • daky

    Josef Váňa je nejlepší jezdec i trenér !!!

    Premiérový ročník mezinárodního seriálu cross-country dostihů Crystal Cup 2010 (European Cross Country Challenge) má za sebou osm dílů z deseti.

    Tím zatím posledním, a pro české barvy převelice úspěšným, byl 120. ročník Velké pardubické České pojišťovny.

    Nejštědřeji dotovaný dostih v tomto poháru (bojovalo se o prémie v celkové výši 178 tisíc eur) vyzněl nejlépe pro Josefa Váňu staršího. Jeho svěřenci kromě finančního efektu vybojovali pro svého trenéra důležité body do hodnocení v tomto poháru, a tak se Josef Váňa zásluhou výhry s Tiumenem, třetí Sixteen (s ž. Josefem Bartošem) a šestého místa Liraina (s ž. Josefem Váňou ml.) dostal na čelo průběžného pořadí mezi trenéry. Již před Velkou pardubickou získal totiž body díky vítězství Lutina des Bordes a třetího místa Mastmana v italském Meranu a má tak celkem 26 bodů. Do té doby vedoucí Jérome Follain (Francie) s 24 a druhý Denis Paul Murphy (Irsko) s 21 body si o jedno místo pohoršili. *15*
  • zetzetzet

    váňa bude kmotr žiraf !

    Sedminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa se stane kmotrem dvou mláďat žirafy síťované z brněnské zoo. Křest se připravuje na jaro příštího roku. Známý jezdec pokřtí samičku žirafy, která se narodila v červenci, a samečka, jenž přišel na svět teprve středu, řekl dnes ČTK vedoucí zoolog zahrady
    Jiří Vítek.

    "Pan Váňa má ke zvířatům
    blízko. Když jsme mu proto kmotrovství nabídli, byl hned pro. Žirafy zcela jistě dosud nekřtil," uvedl Vítek. Nyní je podle něj třeba už jen zvolit vhodný termín pro křest a sladit jej s Váňovými plány.

    *15*
  • paraela

    dokonalost !!!

    V Koránu říká Bůh koni: ,Tobě rovného jsem neudělal. Všechny poklady světa leží mezi tvýma očima." Co nejdůvěrnějšího jste kdy zašeptal koni do ucha vy?
    Když jsem naposledy vyhrál se Železníkem Velkou pardubickou, spadl jsem na Popplerově skoku. Než jsem nasedl, křikl jsem: ,Tygře, my to dokážeme!" A pak už jsem jen přidával: ,Tygříku, jsi borec, frajer...!" A jak jsem zvyšoval intenzitu hlasu, Železník přestal skákat a začal lítat. Až do cíle... *15*
  • felicita

    Můj názor na pana Josefa Váňu...

    Proč je Josef Váňa tak oblíbený ? Myslím si,že je to proto,že je v tom nejlepším slova smyslu úplně normální...narozdíl od některých rádoby celebrit,které nikdy nic nedokázali,zůstal i přes svoje úspěchy a tvrdou dřinu skromným člověkem !! *15*
  • linett

    Jste nejlepší !!!!!!!

    Uznání
    Vzpomínám si na rok 1991,kdy jste při *Velké pardubické* upadl z koně,otřesený *Železník*,který se stal *dostihovou legendou*,zůstal chvíli stát,využil jste situace,rychle se po pádu zvedl ze země a naskočil,než kůń uteče,dojel soupeře a nakonec celý závod vyhrál! Bylo to něco tak neskutečně fantastického,že mi to zůstane navždy před očima. *Železník vyhrál *Velkou pardubickou* celkem čtyřikrát a to se dosud žádnému koni nikdy nepodařilo! Ke koním máte jako člověk velmi hezký osobní vztah,jsou vlastně celý Váš život. Jedině *Zelezník* Vás dokázal překonat při *Velké pardubické* v počtu vítězství vzhledem k tomu,že se kůň dožívá kratšího věku,než člověk,proto to v přepočtu tak vychází. Vy mu to ale jistě odpustíte. Přeji Vám v práci a osobním životě mnoho dalších úspěchů.
  • linett

    Velká Chuchle...

    ...dnes byl pan Josef Váňa v televizi ! A jeho kůň skončil v závodu třetí (Josef Váňa nejel,bylo to s jiným žokejem) *15*
  • chelsea22

    Neobyčejný člověk...

    ..je pan Josef Váňa !!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit