Přejít na výpis diskuzí

Kamila Moučková

OSOBNOST 13.5.2008 
2 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vážená paní Moučková, vážila jsem si Vás a vážím si Vás. Neznám Vás osobně, ale vím, že za svůj statečný postoj v r. 1968 a v dalších letech jste měla Vy i Vaše rodina velké problémy. Tím víc je mi líto, že je v současnosti Vaše jméno zneužíváno ke kritice polistopadového vývoje. Už dříve jsem dostala mailovou přeposílanou poštou článek podepsaný Vaším jménem, teď jsem dostala tzv. „Dopis důchodcům“. Má tak ubohou úroveň, že nemohu ani v nejmenším věřit, že byste ho psala. Strašně mě mrzí, že je někdo schopný zneužívat jména známých osobností a že moji vrstevníci nedokážou posoudit jejich nebezpečnost. Omlouvám se za všechny a přeji Vám dobré zdraví a hodně síly do dalších let.
 • (Ne)vážená paní Mioučková,
  jsem ve věku, asi jako jste Vy. Vždy jsem si Vás velice vážil. Nebyl jsem nikdy a nejsem členem žádné strany a řídím se jen svým selským rozumem. Tom jen na úvod.
  Proto se mě velice dotklo Vaše tvrzení typu : "lidé, vaŽTE SI TOHO, ŽE MÁTE SVOBODU". MRZÍ MĚ TO TÍM VÍCE, ŽE JSTE TAKO SLOVA PRONESLA TEHDY, KDY vÁM BYLA UDĚLOVÁNA JAKÁSI CENA.
  Podívejte se kolem sebe a suďte nekokrytě. Co je to za svobodu, když se lidé bojí mluvit, nechají si "rozmazávat" tváře, když vystupují s kritikou těch nahoře, a podobně. To je ta Vaše svoboda? Kam jsme to došli po Listopadu 89? Co jsme si to do čela státu postavili za zloděje a korupčníky? O co jsou lepší, než ti bývalí rudí?
  Neohlupujte lidi se svobosou, ta je, stejně jako za socialismu jen pro bohaté a vlivné. Malý člověk je otrokem a otrokem zůstane. Jen chvíli, na příklad při cinkotu na Václaváku, má pocit, že je svobodný. Ale jen do chvíle, než se této "svobody" chytí, Klusové, Nečasové a já nevím, jací ové a svoboda končí.
  I tento názor jsem napsal svobodně, ale jen pod šifrou, protože té Vaší svobodě už dávno nevěřím.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit