Přejít na výpis diskuzí

Karel Havlíček Borovský

OSOBNOST 31.12.2006 
68 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Až budete na pana Karla Havlíčka Borovského zase pět chválu, zamyslete se nad tím, jaký to byl vlastně člověk. Např. takové spisovatelce Boženě Němcové, která se mimochodem jako jediná k němu v jeho těžkých časech hlásila a nebála se s ním hovořit ani na ulici na veřejnosti, ač věděla, že tím sama riskuje, on se pár let před tím, kdy Josef Němec s celou rodinou už byl za černé ovce od paní Boženy Němcové distancoval a existuje i dopis, kde jí odmítá pomoc, poněvadž by tím ohrozil sebe, svou rodinu a hlavně pověst! To bylo ještě v čase, kdy se mu relativně dařilo. Takový to byl "chrabrý bojovník"!!! Divím se paní Boženě Němcové, že mu vůbec přišla na pohřeb a ještě mu přinesla trnovou korunu jako symbol mučednictví.... *7*
  • muj 7 stryc slychal jsem onem hodne vet i slov ale porad je to muj clen rodiny i vzor
  • Myslím, že publikovat veřejně kritiku proti vládnoucímu absolutismu není žádné srabáctví. Měli by to dělat všichni současní politici. Největší slabostí a zároveň i největším problémem je v současnosti politická korektnost, která by měla být vymýcena.
    Děcka, co se tady špičkujete, pojďte radši dělat něco užitečného. Svět se hroutí a není čas na blbosti. Musíme zamakat. Za svobodu, za život, za spravedlnost. Jsme stále sto let za opicema. Makat musíme jen na sobě. Tak trochu života do toho všeho!!! A hlavně přátelství..a hlavně žádný sentiment!!!! ;-)
  • SMRDUTÝ SKUNK

    KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ BYL BLBÝM SMRDUTÝM SKUNKEM, KTERÝ RADĚJI ZNIČIL SEBE I SVOU RODINU, NEŽ ABY USTOUPIL DRUHÝM...ŽÁDNÝ HRDINA - OBYČEJNÝ EGOISTICKÝ TROGLODIT!!!
    • vogo smradlavej skunk seš ty
    • Paní Jůlinko. Až dokážete to co Borovský, tak potom kritizujte. Vy jste ho snad znala osobně? Být vámi tak držím hub*.
    • Re: SMRDUTÝ SKUNK

      Sám seš smrdurej jako skunk
    • Re: SMRDUTÝ SKUNK

      Naprosto souhlasím, bylo to debilní přisprostlý hovádko boží, národu jako takovému nic nedal, chtěl jen brát a mít se dobře, nehledět na druhé... *8*
  • ...

    Zdravím všechny, kteří tu píší. Ale spíš se zdá, že tu píšete skoro úplně o ničem. Chudák K. H. Borovský. Určitě by ty vaše keci hned odsoudil. A ještě něco. Ondra má pravdu, Karel Havlíček, Borovský podle vesnice, kde se narodil. Nebyl to je skvělý kritik, ale měl i svůj humor a to oceňuji. *13* *4*
    • Re: ...

      Ja mi to také moc líto mněl svou práci moc rád a chtěl lidem ukázat pravdu *8*
  • Karel Havlíček Borovský

    Tak za prvé - nejmenoval se Borovský, ale Havlíček. Jsem Havlíčkův vzdálený příbuzný a mnoho jsem o něm slýchal, ale nikdy ho nepřestanu uznávat jako skvělého a odvážného kritika; nezapomenu ani na jeho pohřeb, kdy jediná Božena Němcová, byvší neméně úctyhodným člověkem, odvážila se jako jediná položit květiny na Hvlíčkův hrob; všichni ti strachy podělaní chlapi stáli opodál. Sláva odkazu Karla Havlíčka Borovského!
    • Re: Karel Havlíček Borovský

      Jo ehm jasný ty seš Havlíčkův příbuznej a byl si na jeho pohřebu a videl jsi tam Boženu Němcovou xD Sorry ale nejeblo Ti? To by si byl nejmíň 200 dědek kterej si pamatuje událost toho kdy se narodil xD Muselo by ti bejt aspoň 251 *1* *1* *1* *1* *15* *15* *9* *10* *9* *1* *1*
      • No a co ja jsem jeho pra pra pra pra neter
      • Re: Re: Karel Havlíček Borovský

        Zajímalo by mě, jak jsi přišla na 251 let, od Havlíčkova pohřbu uběhlo 155 let pokud dobře počítám
    • Re: Karel Havlíček Borovský

      Ondro,mas pravdu,je videt,ze jsi se dobre priprav oval,alebo mas Karla opravdu dobre nastudovaneho. Haj *3*
  • ahojík

    Ahoj jak se máte lidičky???Já opravdu suprově.Odepiště a ahoj. *3* *4* *1* *8*
  • nebylo

    leda hovno takhle to vubec nebylo
  • karel Havlíček Borovský

    no prosim te *4*
  • Já nic nevim *4* *4*
    • Re: Já

      Há ví všecek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit