Přejít na výpis diskuzí

Karel Jarolím

OSOBNOST 9.7.2009 
4 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vážený pane Jarolíme,

  k něčemu jinému. S vděkem na Vás vzpomínám, k jste v roce 1994 zachránil Bohemku. Zmítala se opět nad propastí sestupu. Vy jste do ní vstoupil a svým fotbalovým umem a sílou své osobnosti jste do ni vnesl potřebného duha. V pohodě se zachránila.Od té doby Vám zcela věřím. Co můžete dnes dělat s národním mužstvem. Máme nějakého světového hráče či špičkového evropského? S velmi dobrých až vývrhách hráčů skvělé mužstvo nesestavíte.

  Ať se Vám daří
  i v osobním životě!

  Josef Chalupský
  Praha 4
 • Vážený pane Jarolíme.

  Fandím Vám i hráčům, NIC není ztraceno,pokud všichni ihned patřičně zareagují (ne tedy hozením za hlavu a jede se dál, jak hráči často papouškují). Myslím, že by jim pomohlo dodržování těchto praktických zásad.Prosím sdělte, vysvětlete, nařiďte hráčům:Že nemohli zapomenout fotbal, že ve svých klubových mužstvech ho někdy hrají.Proč ho v národním mužstvu nehrají má, mimo jin níže zmíněné příčiny – všechny jdou odstranit, z toho některé ihned, jiné během 2 měsíců viz bod 3 a další.Nesmyslná a často nebezpečná hra dozadu v situacích, kdy dozadu hrát nemusejí, kdy se naopak mají cpát do útoku. Typická situace: Záložník je s míčem tak 2 metry za půlící čárou, nikdo jej momentálně neomezuje, on přihraje dozadu na „volného“ beka nebo stopera, soupeř odstartuje pressing , náš záložník to přihraje na druhou stranu zálohy, někdy ještě přes brankáře , a když to po těch 4 přihrávkách všechno dobře dopadne, tak po 2 minutách má míč zpět opět tentýž záložník, na stejném místě, ale před ním už je dokonale „zavřeno“. Toto je jim třeba zakázat. Udělejte jim sestřihy z videí jejich 3 zápasů a ukažte jim jak blbnou. Řekněte jim, že od teď budou natáčeni na video a po jakémkoli mezistátním utkání s nimi vyhodnotíte jestli hráli zbytečně a svévolně dozadu. Za každou prokazatelně zbytečnou, zbabělou,alibistickou přihrávku zaveďte malé pokuty, za první prohřešek, pokuta 1.000 Kč, za druhou takovou přihrávku pokuta 2.000 Kč, za třetí přihrávku 4.000 Kč, za další 8.000 Kč atd.Efekt tohoto opatření: Sníží se uběhanost, sníží se riziko, že někomu „namažou“, začne se upevňovat disciplína a budou MUSET hrát dopředu. Objektivně, budou takto muset vytvářet na soupeře tlak.
  4. Zakažte jim projevy jakýchkoli záporných emocí na hřišti a diskuze s rozhodčími. Skoro vždy to na hráče vrhá negativní světlo a hloupě dráždí rozhodčího. Nejhorším dopadem je ztráta herní koncentrace.Za mužstvo mluví jedině kapitán! Metoda: pokuty dle stejných pravidel jako u zbytečných zpětných přihrávek.Neschopnost bleskové akcelerace a následného uvolnění se, neschopnost včas a účinně dostoupit soupeře – to se dá zásadně zlepšit za 1-2 měsíce! A sice výbušným běháním startů z různých poloh – V TĚLOCVIČNĚ. Mám zažitou vlastní zkušenost z doby kdy jsem závodně dělal atletiku. To však musejí trénovat s atletickým trenérem. (ne s fotbalovým).Stejně zbabělé, jako jsou zbytečné přihrávky dozadu je neochota a z ní plynoucí neumění střelby ze vzdálenosti 12-22 metrů. Střelbu musí nadrilovat zejména samostatným tréninkem. Uložte jim to. I z nepovedené střely může být povedená standardka.Ať se nebojí střílet z křídel, a ne jen přihrávat na náhodu do chumlu hráčů ve vápně..Každá střela na vzdálenější tyč je poloviční gól.
  8. Ať se v novinách vůbec nevyjadřují o soupeři. Většinou je to nechytré a často se to nevyplácí. Po utkání pak vypadají jako diletanti. Ať hovoří jen o sobě , zejména PŘED utkáním!

  Vladimír Hanzlík
 • koho

  jakej tým ted trénuješ?
 • Karel Jarolím

  To není trenér. To je Pan trenér!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit