Přejít na výpis diskuzí

Karel Poláček

OSOBNOST 31.12.2006 
20 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jen pravdu,prosím!

    Kvůli maturitě bych byla ráda, kdybych se mohla spolehnout na maximální pravdivost všech informací na tomto webu. *7*
  • žák ZŠ

    Prosim kdo je vypravěčem těchto knih? *7*
  • kdo trochu tápe... *1*

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Pol%C3%A1%C4%8Dek *1*
  • Už jen Vaše jméno resp.pseudonym, za který se schováváte, vzbuzuje pochybnost, zda zavedení povinné školní docházky bylo ve Vašem případě smyslupné. Nebylo by lépe, abyste se věnoval nějaké neveejné činnosti?
  • Přijde mi absurdní, že se tu hádáte o datu úmrtí. Je úplně jedno jestli umřel 1944 nebo 1945 ... Pokud chcete solidní informace, a ne jako já, že je mi to šumák a potřebuju něco napsat do písemky, jděte do knihovny a pučte si knihu. Je tu i další možnost, učitelka/učitel vám na začátku roku doporučují knihy na letošní rok, v těch najdete informace které potřebujete. A pokud jde o Maturitu.. šrotit se přesný datumy je blbost, stejně v tý nervozitě (jak ukoho) budete přemítat jestli ten nebo ten a budete v koncích, tudíž jestli nemáte v hlavě piliny, umíte říct -> některé zdroje udávají, novější zdroje říkají. Pokud toto neumíte, nemáte u maturi co dělat. PS: opravdu to nejsou stránky vhodné pro přípravu do školy. Není tu napsáno absolutně nic.
  • chybička:
    Podzemní město – 137

    vim, že úpis ale přece jen :)
  • Zemřel v Gleiwitzu roku 1945.
    • jop asi jo
  • Píšete zde nepravdy

    Vážení, píšete naprosté nepravdy o datu úmrtí Karla Poláčka. Karel Poláček se sice dostal do Osvětimi, ale v žádném případě nezemřel 19.10.1944. Bylo tomu o poznámí déle, někde v době cca únor - duben 1945, jelikož ještě v listopadu 1944 inscenoval v Osvětimi svoji humoresku. Jeho datum úmrtí tedy je ?.?.1945.
    • Re: Píšete zde nepravdy

      Pane Kalendo,myslím si, že slovo nepravda by jste měl používat v případě, že jste si naprosto jist svým tvrzením. Nevím,kdy jste narozen, ale můj děda i strýc byli v koncentračním táboře v Terezíně a Osvětimi. Jejich vyprávění bylo otřesné a sami uváděli, že uvědomit si jaký je den čí měsíc bylo velice těžké. Je úplně jedno, jestli Poláček zemřel v listopadu 1944 nebo začátkem roku 1945. Důležité je, co po něm zůstalo za literární tvorbu. A díky autorům těchto stránek si studenti mohou k maturitám ušetřit spoustu práce s vypracováním otázek a možná se i dočtou více informací na těchto stránkách, než se naučí ve škole. Mám zkušenosti - naši čtyři synové studují střední a vysoké školy a někdy se divíme,co se hlavně neučí. To je vlastenectví k této zemi a úcta k legendám literatury, kultury, výzkumu....Přeji autorům moc krásné práce. Šimková M.
      • Re: Re: Píšete zde nepravdy

        Není to jedno, madame. A osobní vzpomínky versus slovník nebo encyklopedické heslo... no to si snad nemusíme opakovat. Jasně, ono je to vastně fuk,jestli povinnou školní docházku zavedl Josef II. nebo Marie Terezie. Nebo Pyjus Čúrus.
  • oumrtí (neověřeno)

    Zemřel 21. 1. 1945 v Gleiwitz (dříve se uvádělo 19. 10. 1944 v Osvětimi)
  • nevím, kde jste přišli na datum úmrtí... já mám konkrétně v učebnici literatury rok úmrtí 1944... takže bych vážila slova nepravdy...
    • podle záznamů je to z roku 1945 ale ve věčině staších knih je 1944 ale je to 1945 a je to správně
    • nahoře je přímo napsaný datum smrti .... jinak v textu je napsané o rok později... takže 1943+1= 1944 . . .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit