Přejít na výpis diskuzí

Karel Schwarzenberg

OSOBNOST 15.10.2010 
451 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ty jsi horsi nez hitler a jeste k tomu zlodej chcipni
  • Dobrý den pane Schwarzenbergu je moc velká škoda že jste nevyhrál , nechápu kam lidi daly rozum , vy nejlépe Výte co je pro Cesko dobré , na svůj věk vypadáte moc dobře a až se bude příště volit prezident vám bude osmdesát no a co mýmu dědovi je osmdesát pět a je velice čilý hraje fodbal cvičí , kandidujte na prezidenta určitě vyhrajete protože zeman se už určitě nepřihlásí , vy jste milionkrát lepší než on a vypadáte mladší nejmíň o patnáct let , jen vy byste byl dobrý prezident a byl bysem pyšný žemáme takového prezidenta , vy jedině byste šel ve stopách pana václava havla sám by si to určitě přál , rozmyslete si to a určitě kandidujte až bude příště přímá volba prezidenta , mějte se moc hezky stálý fanoušek václav *4* *5*
    • zou bíč, haf yo carrot toel my thet you cannot ehglish so šut up and fak me in da arse ya1
      you klitole dick in your mouthf
      *6*
      *8*
      *16*
    • Podle tvé gramatiky už je mi jasné odkud se berou Karlovi voliči,bože ty máš asi jen jednu měšťanku ale piš dál,jsi určitě veselý člověk. *1* *1* *1* *1*
  • Karle nebudu do tebe bušit,tebe už život docela výrazně potrestal sám tak si ještě těch pár dnů co ti zbývá v klidu užij.Tento můj článek je psaný česky kdyby ti to dělalo problém.
  • Pane Karle Schwarzenbergu JE ŠKODA ŽE JSTE NEVYHRÁL VOLBY ALE ŽE TO VYHRÁL Zeman,takový prase neážraný.
    ale nevadí i přesto si vás vážím.
    jste pořád dobrý a tak hlavně nepředhánějte Zemana prase nenažraný je a dejte se do příštích voleb..
    a vyhrajete.
    to mi věřte...držím palce na nohou i na rukou..
    Vaše Hanča sponzor S.D.
    jen moje kamarádka ví o co de.
    ale vy to neřešte.
    Hanča!!!!!!!!!!!!!!! *3* *3* *3* *3*
    • Člověk s handicapem, jaký má K. Sch. by neměl chodit do politiky.
    • Hanča nauč se psát.Tomu starému darebákovi můžeš držet palce na čtyřech rukou ,a nevyhraje.Jak budou další volby tak tu už nebude.Ty krá.o nenažraná..... *11* *11* *11*
  • Na co by se starý kok.t rozváděl vždyť už trénuje skoky do rakve....S přispěním mladé milenky.Ať si ještě užije za života. *2* *2* *2*
  • Rozvedl se? Já jenom, že má přítelkyni... Nebo se rozešel i s ní?? *7*
    • Myslím, že se s manželkou nerozvedl. Ale nevím.
      • 可能不會
  • Dobrý den, pane kníže! Naši šlechtici, měli vždy dobrou pověst a to i v zahraničí!
    Ale to, co nám dělají, že se na nás v současné době, na západě zapomíná, je špatně!
    A proto věřím, že kdyby jste byl prezidentem vy, tak by jste nás proslavil všude.
    • Bohužel máš pravdu, již se mu to i povedlo.Jeho činy a jednání vyvolávají v zahraničí shovívavý úsměv.
  • zeman píčosexuál a ty jsi cool☺☻♥♦♣♠•◘○♂♀
  • Karel měl těžký život né dlouho po svých 10 letech museli Schwarzenbergové
    emigrovat do Rakouska,protože tady začínala únorová revoluce.Umí šest jazyků : němčinu,češtinu,francouzštinu,angličtinu,italštinu a další který já nevím.Když umí češtinu (i když mu není někdy rozumět),tak umí pochopitelně i slovenštinu.Můj názor je že je moc vzdělaný.Není divu,když studoval na gymnáziu ve Vídni.Jeho žena Therese Schwarzenbergová se s ním vzala dvakrát!Žili spolu v letech 1967-1988 a znovu 2008-dosud.I v roce 1988 po rozvodu byli přátelé.Můj názor je že je dobře že není sám.Její otec byl v nacistické straně.Byla rovněž z šlechtického rodu.Měli spolu tři děti.V roce 1987 se zjistilo že jejich syn Karel Filip je nemanželský syn,to vedlo na rozvod.V roce 1992 utrpěla velký úraz na lyžích,po kterém byla ochrnuta.Naštěstí se po rehabilitaci dokázala opět postavit na nohy.Můj názor je že je mi ji líto,i když se už vyléčila.NÁVRAT DO ČESKOSLOVENSKA : Na podzim roku 1989, po Sametové revoluci,se Karel Schwarzenberg vrátil do své rodné vlasti, kde se intenzivně zapojil do společenského, hospodářského i politického života. Prezident Václav Havel jej brzy poté jmenoval vedoucím své prezidentské kanceláře (kancléřem).Usídlil se na zámečku Dřevíč u obce Nižbor, který od státu odkoupil a na vlastní náklady opravil.Osobní názory:Vyznává víru a nauku římskokatolického křesťanství.
    MAJETEK A PODNIKÁNÍ:
    Roku 1979 získal Karel Schwarzenberg dědictví hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů v Rakousku po svém adoptivním strýci Josefu Schwarzenbergovi. Stal se po jeho smrti hlavním představitelem rodu, přičemž v sobě spojil obě jeho větve i značnou část jejich majetku. Velmi obsáhlý majetek hlubocko-krumlovské větve v Československu respektive v České republice, zabavený zvláštním zákonem v roce 1947 (Lex Schwarzenberg, Zákon č. 143/1947 Sb., částka 66 Sb. o převodu vlastnictví majetku hlubocké větve Schwarzenbergů na zemi Českou), nebyl československým ani českým státem Karlu Schwarzenbergovi vydán, jelikož se restituce nevztahovaly na majetek zabavený před 25. únorem 1948 (den komunistického převratu v Československu).[6]

    Jeho adoptivní sestra Alžběta Pezoldová (rozená Elizabeth Regina Schwarzenberg, provdaná von Pezold), dcera výše zmíněného Jindřicha Schwarzenberga, však veškerá dědická rozhodnutí napadla. Po dvanácti letech sporů, v listopadu 2012, rakouský Nejvyšší soud žalobu Pezoldové ve věci rakouského a bavorského majetku zamítl.[15] O správě tohoto majetku rozhoduje šestičlenná správní rada Schwarzenberské nadace, která je Schwarzenberským rodem zastoupena v osobě Jana Schwarzenberga, syna Karla Schwarzenberga.[6]

    Alžběta Pezoldová se snažila jak o navrácení majetku v České republice, tak o navrácení dalšího majetku po svém strýci, knížeti Adolfu Schwarzenbergovi, do svých rukou.[16] Dědická rozhodnutí napadla jak v Rakousku, tak v roce 2000 u Ústavního soudu České republiky. Podala též stížnost k Evropskému soudnímu dvoru.[17] Alžběta Pezoldová dlouhodobě usiluje o navrácení majetku zabaveného před únorem 1948. Ústavní soud České republiky aktuálně její procesní žádosti vyhověl (I. ÚS 1332/10 z 21.11.2012).[18][19][20]

    Karel Schwarzenberg po přesídlení do České republiky bez větších problémů získal u československých soudů v restituci majetek orlické větve Schwarzenbergů (zabavený po únoru 1948), do níž patřil po svých biologických rodičích. Šlo o zámky Orlík, Čimelice, Sedlec a Schwarzenberský palác ve Voršilské ulici v Praze.[6] V pozdější fázi restitucí jeden ze Schwarzenbergových oponentů, bývalý komunistický generální prokurátor Jaroslav Krupauer, který odmítal vydat hájenku ve Smetanově Lhotě, soudně zpochybnil jeho dědická práva vůči majetku biologických rodičů s poukazem na to, že byl roku 1960 v Rakousku adoptován svým strýcem do hlubocké větve, jež by k restituci oprávněna nebyla. Do kolize se tak dostalo československé a české právo, podle kterého dědická práva po biologických rodičích adopcí zanikají, a rakouské právo, podle kterého nezanikají. Celá věc byla navíc komplikována tím, že Schwarzenberg byl adoptován jako dospělý, což československé a české zákony tehdy neumožňovaly. Soud po vyslechnutí znalců mezinárodního práva stanovil, že směrodatné je v tomto případě rakouské právo, resp. že podle českého práva k žádné adopci nedošlo a že tedy Schwarzenbergova dědická práva nezanikla.ČÁST 1
  • Ať na té Ukrajině již zůstane i s přiblblým Kocábem. Stejně tady pouze škodí, Hajzlové

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší