Přejít na výpis diskuzí

Karel Sýs

OSOBNOST 31.12.2006 
4 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Čeká na nás všechny nesmírné štěstí a to brzy.
 • reakce na článek p. Suchánka

  Odpověď p. Suchánkovi na jeho kritickou připomínku ke knize K. Sýse Protektorát ve fotografii.
  Připomenutí všech zvěrstev nacismu a varování všech, kteří by mnoho let po 2. světové válce chtěli něco podobného opakovat, je ideou a mementem vynikající knihy K. Sýse Protektorát ve fotografii. A že budou podobné zločiny proti lidskosti trestány vždy, ať budou páchány kdekoliv a kýmkoliv, by si měly uvědomit tzv. německé krajanské spolky, kterých je na území České republiky několik desítek. V nich je přímo pěstováno nikoli přátelství německo-české,, nýbrž cílevědomá henleinovská ideologie, matoucí mysl mladé generaci, neznající hrůzy nacismu. Naše vládní garnitura je natolik zahleděna do sebe, že si nebezpečí těchto spolků nemá čas, či spíše nechce, uvědomit.
  Karla Sýse nechte na pokoji. Mimochodem, víte, že v Malé pevnosti Terezín byl zaživa hozen do ohně vrahem jménem Rojko, bývalým německým kostelníkem, dědeček K. Sýse?
  Nelze zapomenout vrahů typu dr. Mengele, který dělal v koncentračním táboře Osvětim "pokusy" na živých ženách? Dodnes nebyli všichni němečtí váleční zločinci poprávu potrestáni a žel už nikdy nebudou.
  Publikace Protektorát ve fotografii nechť je varováním pro ty, kteří by rádi zapomněli na nacisty spáchané zločiny, anebo i pro ty, kteří ve sdělovacích prostředcích mají obrovskou snahu zmanipulovat především studenty a mladé lidi vůbec natolik,že si posléze nebudou schopni uvědomit znovunastolení moci suverenního německého národa, jenž má být, a vlastně už je, opět naším vzorem.
  Díky Karlu Sýsovi a všem těm, kteří neztratili odvahu publikovat v Obrysi-Kmeni odvážné články, a to nikoli pod pseudonymem či zkratkou, aby si to,tak říkajíc, nerozházeli na obou stranách.
  Karle Sýsi, nenechte se odradit neustálými urážkami.
  Je velká spousta těch, kteří stojí při Vás.
  Rodina Ještova.
 • Protektorát ve fotografii

  Pro milovníky dobových fotografií je kniha dobrým zážitkem, ale doprovodný text a text k obrázkům je mnohdy neprofesionální zaujatý až to čpí a ruší dojem z knihy. Takto špatně komentovanou knihu nikdo nevydal ani bezprostředně po válce, natož se šedesátiletým odstupem. Autoři a hlavně vydavatelé podobných knih by měli mít profesní nadhled a předkládat fakta, aby si čtenář udělal závěry sám.
  Z tohoto pohledu je kniha odstrašující příklad. Pan Sýs mne velmi zklamal.
  • Re: Protektorát ve fotografii

   Kniha K. Sýse je vynikající dílo, nemohu
   souhlasit s názorem p.Suchánka. Názor
   podobně kritický vyjádřili už němečí autoči MUDr. Aleš Novotný z Mnichova a dKarel Sýs je napadán pro svou mimořádnou uměleckou invenci . Je to člověk s rovnou páteří a velmi si ho vážím navzdory všwm českým zaprodancům.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit