Přejít na výpis diskuzí

Karolina Světlá

OSOBNOST 31.12.2006 1:59
5 příspěvků

Česká spisovatelka Karolina Světlá vl.jm. Johanna Rottová se narodila 24.2.1830 v bohaté měšťanské rodině. Byla vychovávána i se svou sestrou německy. Ke studiu měla Světlá domácího učitele Petra Mužáka, kandidáta profesury. Ten v ní pěstoval lásku ke všemu českému a později se stal jejím manželem. Podle rodné obce svého muže – Světlá pod Ještědem, změnila své rodné jméno na Karolinu Světlou. Brzy se zařadila do vlastenecké společnosti. Mezi její přátele patřila např. Božena Němcová, která byla pro ni velkým vzorem. Manželství Karoliny ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S ohledem na spisovatelčin význam je to strohé a ne vše tak, jak citováno. V případě zájmu jsem ochoten sdělit více.
  • lenka má pravdu
  • Dobrý den, u popisu Vesnického románu je dost nesmysl v tom, že Sylvin vztah k Antošovi ochladne, když od něj odejde pracovat k alžbětinkám do nemocnice či kláštera (není tam přesně řečeno). Její vztah k němu nikdy neochladl, vroucně ho milovala. Je to patrno z toho, že navždy pracovala pro nemocné u alžbětinek, i přestože měla možnost kdykoliv odejít. Neodešla nikdy, protože ho nikdy nepřestala milovat a věděla, že svou lásku musí někde ventilovat a proto si vybrala pomoc druhým. Prosím opravte to, jelikož jste z toho tímto popisem udělala červenou knihovnu a také se to tedy pře s vaším názorem, že tím Světlá ukazuje svůj pohled na manželství. Ona Nerudu vroucně milovala, ale vybrala si slib manželský před láskou. Láska v ní tudíž neochabla. Takto to z vašeho popisu působí. Přeji pěkný den Lenka
    • Ale Světlá neexistuje, nevím co jste četla vy ale její největší úspěch je založení McDonald' s...
      *12*
  • śkvěle

moc děkuju pomohlo mi to potřebovala jsem do školy životopis a našla jsem to děkuju moc *15* *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit