Přejít na výpis diskuzí

Kirk Douglas

OSOBNOST31.12.2006 1:58
3 příspěvky

Vyrůstal se svými šesti sestrami v nuzných poměrech jako syn rusko-židovských negramotných přistěhovalců (jeho otec byl v Rusku koňským handlířem a v USA se stal hadrářem). Aby rodinu finančně podpořil, od dětství tvrdě pracoval, mj. jako kamelot, číšník, uvaděč, prodavač ovoce a noční hlídač. Na jevišti stanul poprvé ve třinácti letech, kdy navštěvoval Wilbur Lynch High School. V roce 1935-39 studoval na St. Lawrence University v Cantonu (stát New York), přitom se zároveň věnoval divadlu a sportům (byl několikanásobným studentským ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A taky chybi muj komentar k panu Kirku Douglasovi. Jak je znamo, otec herce Michaela Douglasa, ale to nosim drevo do hory *1* Ted k jeho filmum. Patri do Zlate Ery Hollywoodu, za nejlepsi jeho filmy povazuju Champion 1949, The Glass Menagerie 1950, Spartacus 1960, Paths of Glory 1957 a The Devil´s Disciple 1959. samozrejme, pan Douglas toci i po 90- ce /jakysi film z roku 2004, myslim/ Ma moje veskere uznani, tohle je Pan herec.
  • Zajímavosti - film Spartakus /1960/:
    Filmování hromadných scén bylo velmi náročné, jakožto i financování celého projektu, v té době totiž ještě neexistovaly digitální triky - takže byl zapotřebí obří tábor gladiátorů, přes pět tisíc uniforem či např. na dvě stě kaskadérů. Do produkce prý bylo zapojeno cca 10 000 lidí.

    Filmovalo se 167 natáčecích dní, z toho šest týdnů bylo věnováno pouze bojům římských vojáků se vzbouřenými otroky.
  • Kirk

    Společně s Elli Wallachem žijící legendy amerického a světového filmu. Přeji hodně zdraví !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit