Přejít na výpis diskuzí

Ladislav Chudík

OSOBNOST 31.12.2006 
14 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mistr Chudík

    Jeden z velkých mistrů československého herectví. Pro Čechy především doktor Sova z Nemocnice na kraji města. Ačkoli se leckde ozývá, že to je zidealizovaná postava (a nebylo by krásné, kdyby takoví lidé opravdu byli - snad i jsou), myslím, že když nic jiného, dal jí pan Chudík i jistý rozměr a předvedl své herecké mistrovství a profsionalitu. Podle souhrnu hercova díla můžeme my mladší jen litovat, že jsme neměli šanci vidět pana Herce na jevišti. Tu a tam se naštěstí mihne i českou obrazovkou, ale proč se nevysílají filmy jako Putování Jana Amose, Luk královny dorotky,...? A snad by nebylo i od věci třeba "obnovit" legendární slovenské pondělky a tu a tam něco pustit i v naší televizi. Vždyť je škoda, že takové skvosty leží někde po archivech, protože umění těchto "starých" bardů dneska citelně chybí*9*
    • Re: Mistr Chudík

      Dávám Vám za pravdu. *3*
    • Re: Mistr Chudík

      Milý Mirku! Mluvíte mi z duše!!! Ani nevíte, jakou jste mi udělal radost, že se též hlásíte a tím i "bojujete" za vrácení slovenských pondělků. Moc mi chybí!!!! A Putování Jana Amose Komenského, to je dílo, které ještě dnes nemohu vytěsnat(ani nechci)ze svého srdce. Marně sháním kopii po půjčovnách a známých. Tímto Vás chci poprosit,kdyby jste byl úspěšněnjší, dejte mi prosím vědět. Ladislav Chudík mne provází od dob mého dospívání a je mým vzorem do dnes!!!!! Měla jsem to štěstí setkat se s ním osobně a řeknu Vám po pravdě, škoda, že takových lidí není víc, oč by nám bylo lehčeji na duši i na sdrci!!!!!!!
      • Re: Re: Mistr Chudík

        Milá Pavlíno, ráda (ta Míra-uznávám, že je to nejednoznačné *3* )věřím a naprosto s Vámi souhlasím, ačkoli mně nebylo osobní setkání dopřáno. Bohužel Putování Jana Amose mám též jen ve vzpomínkách, ale pevně doufám, že se vrátí doba, kdy se bude prosazovat kvalita (no, možná trochu naivně ), vždyť umělci jako pan Chudík nám dávají mnohé jednak profesionalitou (prostě radost se na takové mistry dívat a poslouchat je) a jednak otvírají vrátka k dalším krásnům (literatuře, poezii, moudrosi,...)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit