Přejít na výpis diskuzí

Lenka Dusilová

OSOBNOST 31.12.2006 
24 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Emilidzex
  musíš nám tu dělat historii?
 • Lenka Dusilová oslnila v Brně magií i emocemi

  Zpěvačka Lenka Dusilová představila v brněnském Sonocentru svoje nové album V hodině smrti. Zaujala suverénním pěveckým projevem

  Představitelka české alternativní scény, zpěvačka a kytaristka Lenka Dusilová představila ve středu v brněnském Sonocentru za doprovodu skupiny Baromantika své nové album s poněkud pochmurným názvem V hodině smrti. Diváky pohltil vskutku jedinečný zážitek s dokonalým zvukem, který se rozléval prostorem klubu jako mořský proud. Interpretka nabídla skladby zpívané nejen česky, ale i slovensky, anglicky a dokonce i polsky, což vytvořilo vítanou mnohobarevnost a rozmanitost.Lenka Dusilová zazpívala na koncertě mj. skladby jako Epitaph, Mrazy, Tětiva, Ricardo, Pro tebe, Baromantická, Provazník, Archa dní nebo Duszo moja.Její přerušované doprovody hry na akustické kytary bylysoučástí ejí prezentace, ale hlavním přínosem byl Dusilové jasný a pronikavý hlasový projev. Zpívané pasáže písní, ale i vokální práce s hlasem ve sférických výškách byly skutečně obdivuhodné. Její hlas zněl jasně, zvučně, měl sametový timbr, ale dokázal se rozlévat prostorem a ohýbat v emocionálním vzepětí. Vždy ovšem s intonační jistotou, kdy se spojoval s poměrně výrazným podílem elektroniky v celkovém soundu kapely.
  Vedle zpívající frontmanky se představila na klávesové nástroje s podílem vokálů Beata Hlavenková, na druhé klávesy, samply a vokály Viliam Béreš. Elektrickou kytaru a baskytaru střídal Patrick Karpentski a na bicí nástroje s výpomocí samplů hrál Martin Novák.Přestože člen členskou základnu tvořili velmi zdatní hudebníci, nedalo se zde hovořit v prvním plánu o nějaké virtuozní kategorii mimořádných individualit, i když jejich souhra byla téměř dokonalá bez jakýchkoliv prohřešků.
  Baromantika ovšem nabídla skutečně skvěle zahranou a především pečlivě proaranžovanou hudbu, v níž se snoubily vypjaté expresivní okamžiky s velmi subtilními náladami, které zde byly nabízeny s noblesou a interpretační lehkostí. Samplovaný podíl elektroniky, hukot, šumění, hřmění, svist si zde podávaly ruce v rychlých rozostřených obrazech, které místy spíše než Pink Floyd přivolávaly ambienty elektronického aranžéra, skladatele a performera Briana Ena.
  Jestliže Lenka Dusilová se představila jako suverénní zpěvačka ovládající své přesvědčivé hlasové schopnosti, o to nápadněji působila poněkud méně suverénně jako moderátorka, což místy vyznívalo rozpačitě. Přesto si svou bezprostřdností brněnské publikum získala, o čemž svědčilo několik přídavků. V jistých okamžicích jsem si dokázal představit, že by "Dusilenka" byla schopna na scéně hlasově kooperovat s Bobby McFerrinem, třebaže původně vycházjí z jiných hudebních kořenů.
  Těší mě, že se Lenka Dusilová nevydala cestou prvoplánové hudební produkce, ale že pracuje s alternativními vyjadřovacími prostředky. Na parhu čtyřicítky je to vyzrálá umělecká osobnost, které ještě zdaleka neřekla poslední slovo. Svědčí o tom její citlivá kreativita bez nabubřelé pompéznosti a popových klišé. Skladby z alba V hodině smrti nejsou určené pro mainstreamového posluchače, ale naopak pro přemýšlivého hledače nového hudebního magického prostoru, kde se pracuje s emocemi a obnaženými pocity.
  PETR GRATIAS - hudební publicista
 • Lenka je dobrá. A Proměny zazpívala skvěle.
 • Lenka

  Proměny......nej..... *4* *4*
 • tonks

  Lenko

  Jsi fakt nejlepší ze všech !!!
  I když moji vrstevníci mají rači hip - hop atd, pro mě jsi úplně nejlepší !!!
  Poslouhat tvoje písníčky, je můj největší koníček. *3*
 • zvize

  narozky???

  *5* fsecko nej lence hej *5* hahace hrej *5* a pekne silvestr *4* *5* *4* *4* *8*
 • Lenka Dusilová

  Milá Leni
  Přání k narozeninám a přání hodně štěstí,zdraví. *4*
 • oncemonika

  Lenka v Lounech

  Na lounském vábení mimo jiných vystoupila Lenka Dusilová, byla naprosto užasná a skvělá. *4*
 • zvize

  Re: podivne

  *3* kurnik satnik nemam net jinac diskutuju hned *9* jak rikas lenka je skvelaaaaaaaaaaaaaaa"""""ze ja *4*
 • zvize

  Re: dam ti darek

  *4* mam svetlo sveta i s podpisem rad daruji mas li zajem pisni sbns.tom@seznam.cz *4*
 • zvize

  do katky pro lenku

  *4*cucoriedky sa sbieraju,ako dozraju *4*fajne svatky fsem
 • baryton

  princeno Dusilenko pracuju na te kytarce,jakou ma mit barvu? chces 24prazcu,jaky snimac,fakt nevim tom *4*
 • zvize

  kouzlis

  sem rad ze se dari je to supr jen tak dal... *4*
 • oprava viz.net-adress !!Ov

  promin, napsal jsem spatny server.Ahoj:) *4*
 • Souhlasím, že Lenka je super zpěvačka. Znám některé její písně, znám spolupráci s Čechomorem (duší jsem ale tradiční tvrdá rockerka).Dodnes nevím, ale myslím si to, že nazpívala neskutečně krásně píseň Ptáci se skupinou Krausberry (také skvělá kapela, nedám na ně dopustit !!!, koncert zážitek na celý život). Koupím cédéčka a budu naposlouchávat a naposlouchávat....
 • Díky za chvilky odpočinku s vaší hudbou.
 • Lenka je skvělá *1* *4* *14*
 • Léna

  Je prostě skvělá!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§
 • :)

  Vlci oci jsou uzasny! Kazdy den kdyz prijdu ze skoly si je pustim nahrany na videu - klip byl v MEDUZE. Bugina PS: Drz se a zpivej dal - mas hodne fanousku(treba me....)
 • živý

  Tvý album je dobrý v tom , jak je živý je vidět že každou písen beres fakt vážně proto se to album dotejká všech co to poslouchaj

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit