Přejít na výpis diskuzí

Lída Baarová

OSOBNOST 31.12.2006 
87 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Filip Renč

    Chce stále natáčet film o Lídě Baarové řekl to v rozhovoru pro Instinkt.Z původního čtyř dílného tv seriálu se po upravě I Hejnem má natáčet jeden celovečerní film.Pokud film režisér zrealizuje věřím že to bude jeho filmařský vrchol!!! život nejkrásnější české herečky byl obrovské a velmi smutné drama ta látka přímo křičí po zfilmování!!!
    • Re: Filip Renč

      Také jsem četl knihy o L.Baarové a jen se divím že její příběh už dávno nenatočil i Hollywood !!!
  • Stránky o Lídě Baarové

    Vážení příznivci Lídy Baarové, na doméně www.lidabaarova.xf.cz vytvářím obsáhlé internetové stránky o této skvělé herečce.
    Prosím Vás všechny příznivce a vlastníky záznamů jejích filmů, TV dokumentů, fotografií a dalších materiálů o pomoc při tvrobě těchto stránek.
    Prosím ozvěte se mi na e-mail.
    Děkuji Vám předem *3*
    • Re: Stránky o Lídě Baarové

      hledala jsem tuto stranku nemohla jsem ji najit
    • Re: Stránky o Lídě Baarové

      Já mám několik fotek Lídy Baarové,které jsem nafotila na Youtube a následně je dala na svůj blog,jenže jsou podepsné tak jestli by to nevadilo
  • Byla opravdu nejkrásnější

    Mám rád Lídu Baarovou jako herečku měla obrovské kouzlo a velkou krásu bohužel osud měla trpký četl jsem obě knížky a dost mě vzali.Její velká chyba byla že odmítla nabídku do Hollywodu určitě by uspěla a nestalo by se to co se stalo.Jinak jsem byl před pár dny v Salzburgu a také jsem si na Lídu několikrát vzpoměl alespon že druhou polovinu života prožila v tak krásném městě.
  • Dokumenty o Lídě

    Ještě by mě zajímalo, jestli se nějaký dokument o Lídě nedá sehnat na netu??? *7*
    • milan95

      Re: Dokumenty o Lídě

      ano třeba na tomto odkaze: http://www.arara.cz/t/search.php?re f_id=fdb&q=L%EDda+Baarov%E1
    • Re: Dokumenty o Lídě

      Kniha Útěky, žádné nové vydání od svého prvního nemá, sama Lída Baarová se od této knihy distancovala, a tím vznikla kniha Života sladké hořkosti. Ta tuším měla druhé vydání před 7 lety a snad ještě k dostání je, ale připravuje se vydání nové a dokonce dopsané Leninkou Burianovou, tou mladou spisovatelkou a herečkou, která se starala o nevl. maminku Lídy Baarové. Jinak se ještě připravuje celková biografie Zorky, ale rozhodně ne ve stylu toho Georgieva který si tím namastil kapsu a naštval tím jak paní babkovou, tak i dceru Františka Kožíka. Já osobně četla knižní zpracování deníků té mladé slečny co to píše, a myslím, že je na co se těšit. Bavila jsem se s ní jednou, je to fajn holčina, sama říkala, že chce všechny filmy, i barkaloru hodit ze starých disků na dvd a popřípadě zájemcům rozeslat. Myslím, že tenhle ochotný nezištný způsob podpory Lídy je mi velmi sympatičtější, než jakékoliv vichřice zájmu v době výročí kohokoliv.
      Možná by ti mohla něco dle možností půjčit nebo dát. *3*
      • 7 let vzpomínání

        Liduško, odešla jsi a přesto jsi s námi ve svých filmech ,v našich srdcích i vzpomínkách.
  • O Lídě by se měl natočit film

    Její život byl nahoru a dolu velká sláva ale také velká tragedie.Myslím že již dávno se měl o ní natočit film nejdřív o tom mluvil režisér Otakar Vávra ale nějak na to asi zapoměl..četl jsem že chce točit o někom jiném a Filip Renč zatím také nic...Určitě by si to herečka i když je již po smrti zasloužila.
  • Lída Baarová

    Všem přeji krásný den.
    Jsem velkou milovnicí herectví 30. a 40. let. Mnoho našich tehdejších herců si zaslouží náš obrovský potlesk a uznání,ale Lidunka byla noblesní žena na kterou se nikdy nezapomíná. Jako herečka byla úžasná a nezaměnitelná a jako S. osoba byla obdivuhodná. Prožila si mnoho pěkných a mnoho těžkých chvil, ale pořád měla své kouzlo a šarm. Kdyby tu byla mezi námi,určitě bych měla chuť za ní přijít a říct Paní Lidunko DĚKUJI. *4*
  • Hlas pre Lídu

    Lída je Hviezda môjho srdca, poslala som jej hlas, škoda že sa nedostala do TOP 10. Už roky obdivujem Lídu Baarovú, sledujem všetko dostupné o nej a jej filmy. Bola krásna, fantastická. Návštevy v Prahe zameriavam putovaniu po stopách Lídy: vila Lídy,strašnický cintorín, Lucerna bar, veľký sal Lucerny, Barrandovské terasy,salón Hany Podolské, atď...
    • Re: Hlas pre Lídu

      Měla jsem čest jí třikrát navštívit v období 7-9/2000 v Salcbursku. Byla to stále dáma, ale moc a moc sama.
      Lído, nezapomenu ! Iveta
    • Re: Hlas pre Lídu

      Ano je to nespravedlivé že jí lidé neposlali více sms aby se dostala do top 10 docela mě to zarazilo.Myslím že si jí dost lidí stále bohužel spojuje s tím nacistickým démonem.Nicméně je to škoda protože v téhle anketě mělo jít o hvězdnost a tu měla Lída nejzářivější navíc to byla evropská hvězda která herečka s Top 10 se tím může pochlubit?! žádná! *13*
      • Re: Re: Hlas pre Lídu

        Plně souhlasím .
  • Lída se snad "dočká"

    Filip Renč pokročil opět o kus dál co se týče filmu o Lídě v rozhovoru pro č.rozhlas řekl že hledá už jen koproducenta v Německu a může začít točit!Držme mu pěsti ať se vše povede!
    Doufám že se toho dožije režisér Otakar Vávra moc si přál natočit o Lídě film *4*
    • Re: Lída se snad

      Taky jsem to slyšela včera v rádiu moc bych si to přála!!!
  • KRÁSNÁ ŽENA

    Nejkrásnější herečka všech dob, krásný projev a citlivá duše. Mějte se krásně paní Lído!!! *3* *3*
    • Re: KRÁSNÁ ŽENA

      Není lehké zapomenout

      Cestu do Salzburgu mám
      dnes,už nespěchám, není za kým není kam.
      V Haunspergstrasse zastavím,zrak k oknům
      obracím,ikdyž vím ,že známou tvář už nespatřím.
      Historickým městem procházím, uličkami i náměstím,snad právě tudy chodívala jste i Vy.
      Podél Salzachu se vydávám, tuhle cestičku už dobře znám.Na lavičku usedám na Vás Lído Baarová vzpomínám.
  • návštěva

    dneska jsem tady poprvé a mám radost, že se o Lídu Baarovou taky ještě někdo zajímá. Před jejím koncem života jsem ji v jejím bytě měl možnost několikrát opakovaně navštívit, bylo to v roce 1998 a 1999. Byla na tom už opravdu špatně, ale pokaždé mne přijala a i přes její stav v sobě nezapřela noblesní dámu. Naposled jsem u ní byl v únoru 1999 a to ještě většinu dne byla v bytě sama, pečovatelky jí jen nosily oběd. Bylo to ale moc smutné. Věřím, že se najde nněkdo, kdo zrealizuje ten film.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit