Přejít na výpis diskuzí

Ludmila Rakušanová

OSOBNOST 15.10.2008 19:30
6 příspěvků

Ludmila Rakušanová, roz. Horská, se narodila 26.5.1947 v Českých Budějovicích. Studovala na Filosofické fakultě UK Praha, obor bohemistika, jihoslovanské jazyky a estetika. V době studia, v roce 1968, emigrovala nejprve do Paříže, potom do SRN, kde od roku 1970 pokračovala ve studiu na universitě v Mnichově. Zde od roku 1978 působila jako redaktorka rádia Svobodná Evropa. Od poloviny 70.let pracovala jako překladatelka z češtiny do němčiny pro různé agentury a exilová periodika. Spolupracovala také s Pavlem Tigriden, vydavatelem Svědectví. ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • OBŘEZANÁ REPUBLIKA. O tom asi tenhle článek je.
 • Paní Rakušanová jako redaktorka Svobodné Evropy byla výborný.Nyní jsou její články mínusem
 • Zajimalo by mne ,zda pani Rakusanova vi ,co je pomazankove maslo.Dle ni totiz nazev klame zakaznika. Ale my prece v Cesku vime vsichni co to je. A zbytek sveta nas nemusi zajimat.Ovsem krome prisluhovacu Bruselu.Napr.Rakusanova.
 • stará čubka, která celý život jen štěkala za plotem.
 • Paní Raakukošanová je už stará (66 let), zřejmě asi senilní a lhala celý živit - za peníze. Její názory jsou utvořené jejím celoživotním lhaním a co si myslet o někom, jehož vrcholem je kniha o Velkém Chrchlovi a hééérečce. Už by měla chodit po houbách a neztrapňovat se - lidi už jí a Hvížďákovi na ty kydy neskočeji.
 • Vzkaz pro p. Lídu Rakušanovou

  Paní Rakušanová,
  S kritikou mateřské jste to na CRO6 hrubě přehnala. Proč lžete, měl jsem Vás za rozumnou novinářku. Pokud někteří občané pletou pojem mateřská a rodičovský příspěvek, tak nezlobte se, vy novináři si to dovolit nesmíte. Zvláště pokud máte ambice být nebulvární. Pokud tedy sprostě tvrdíte, že výše mateřské přivazuje matky doma, tak tím jen ukazujete, že pravda a logika musí ustoupit, když Vy jakožto neomylní propagandisté vedete akci. Prostě styďte se.

  J.H.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit