Přejít na výpis diskuzí

Mahalia Jackson

OSOBNOST 31.12.2006 1:58
  1 příspěvek

Asi nejslavnější černá americká gospelová zpěvačka. Narozena v r. 1911 v New Orleans, přesvědčená věřící. Svým stylem navazovala na Bessii Smith a Robertu Martin . V kostele začala zpívat už ve 4 letech. Od r. 1927 žila v Chicagu. Tam po jisté době vede vokální kvarteto Johnson Singers. Už jako sólistka pořizuje první nahrávky v r. 1937. Později ji často doprovází pianista Mildred Falls. Úspěch se dostavuje až v r. 1945, m.j. díky hitu Move On Up A Little Higher. Následně se prosazuje také v Evropě. V 50. letech hodně koncertuje a v r. 1954 ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Mahalia Jackson

  Dobrý den,

  jsem obdivovatelkou Mahalie Jackson. Mám několik jejich LP po manželovi, který byl jazzovým hráčem na trumpetu (je 16 r. mrtvý ). Za totality nebylo lehké sehnat LP jazzových pěveckých hvězd a orchestrů. Manžel byl členem jazz. klubu, Poměrně hodně jazz - LP se mu podařilo sehnat. Ve sbírce má i Mahalii, všechna LP si díky novému, kvalitnímu gramofonu kopíruji do PC a vypaluji na CD. Mahalie mi přirostla k srdci, často si její skladby přehrávám a jsem s nimi šťastná.
  Eva Olmerová nazpívala několik jejich písniček, je mi líto, že neměla možnost daleko širšího uplatnění v jejim pěveckém umění.
  Za Mahalii Jackson vám srdečně děkuji, nechci se však zavazovat, proto se nestanu členkou. Přesto si vás velice vážím a jsem ráda, že nenosím sama Mahalii ve svém srdci.
  Děkuji a přeji stálou radost z poslechu tak skvělé zpěvačky, která mě bude provázet celým životem.
  Srdečně zdraví Dana Svobodová

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit