Přejít na výpis diskuzí

Mary McDonnell

OSOBNOST 31.12.2006 1:58
2 příspěvky

Vyrůstala v Ithace ve státě New York a navštěvovala State University of New York-Fredonia, kde měla jako hlavní studijní obor herectví. Od konce 70. let působí především na regionálních a mimobroadwayských scénách, kde vytvořila řadu ženských hrdinek nejen v klasickém repertoáru (Shakespearův Sen noci svatojánské, Ibsenova Nora a Čechovovy Tři sestry), ale především v dílech současných autorů, mj. Sama Sheparda (Pohřbené dítě), Johna O'Keefeho (Celou dlouhou noc), Michaela Cristofera (Černý anděl), Rose Goldenbergové (Dopisy z domova), ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • osobnost

    Obduvuji takového člověka,jako je ona. Obdivaji hlavně to, jak je statečná,jak dokáže obhájit pravdu a zastat se slabých človíčků.I když už má své roky má pořád oslnivé kouzlo,jak vnitřní tak vnější - to rovněž na ni obdivuji.Takový člověk se rozhodně nevidí na každém kroku, je to svým zbůsobem osobnost.
  • talent

    Talentovaná herečka, která podává skvělý výkon např. v BSG nebo ve filmu Tanec s vlky. Líbí se mi způsob jejího inteligentního projevu, který vkládá do svých rolí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit