Přejít na výpis diskuzí

Milan Kundera

OSOBNOST 10.3.2011 11:44
3 příspěvky

Milan Kundera je prozaik, básník, esejista, překladatel a dramatik. Je světově nejúspěšnějším a nejpřekládanějším autorem českého původu. Milan Kundera se narodil v Brně v rodině hudebního pedagoga Ludvíka Kundery, který stál u základů jeho hudebního vzdělání. Po maturitě na gymnáziu a dvou semestrech na FF UK vystudoval FAMU v Praze. Tam také po ukončení studia vyučoval světovou literaturu (docent 1964). V roce 1975 Milan Kundera emigroval do Francie, od konce osmdesátých let píše francouzsky. Dílo Milana Kundery: V Kunderových dílech se ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tenhle chlap je mi krajně nesympatický. Dnes je Francouz a podle mě navždy zůstane zapšklý proti Československu, i dnešní ČR. Osobně mi vadí. Chápu, že mu v roce 1979 zrušili československé občanství, ale on zůstal vůči naší zemi velmi ukřivděný a zahořklý, ale přitom na tom není o moc hůř než jiní českoslovenští autoři, kteří byli v 70.letech proti režimu. A to že polovinu století byl Čech prostě smazal po tom, co mu nechtěli prodloužit pobyt... Ať si je Francouz, ať se k nám vůbec nehlásí. Osobně ho nepovažuji za tak úžasného autora!
  • Chyba

Máte tam chybu. V Žertu se student jmenuje Jahn.
    • Jmenuje se Ludvík Jahn *10* *9* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit