Přejít na výpis diskuzí

Milan Kundera

OSOBNOST 10.3.2011 
7 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • MartinDyntar

  Vubec nevím co ma bít že se Milan Kundera po pro něj zdrcující literární cenzuře a vubec po zločinech proti lidskosti totalitního režimu Komunismu v tehdejším Československu nehlásí dnes k České příslušnosti že se necítí už bít v Česku doma? Naprosto mu v tom osobně rozumím, i když totalitní režim nepamatuji. Ale to myslím vubec nic nemění na kvalitě jeho literárních děl. Ale nesmírně si vážím jeho osobnosti zvláště pro jeho vynikající (i to je slabé slovo, který v nejmenším vubec nevystihne kvalitu jeho literárního díla) román "Nesnesitelná Lehkost Bytí". V českém překladu je dostupný. A na to by se nemělo zapomínat!!! Tohoto člověka je třeba si vážit!!

 • MartinDyntar
  Oceňuji ho za Nesnesitelnou Lehkost Byti, román dobrý a kvalitní, ale jeho filmové zpracování kvalitou sporne, pochybné a diskutabilní. Jinými slovy mizerne nejen příliš dlouhou a unavnou delkou filmu. Ani Kundera nakonec sám nebyl s filmem vůbec spokojeny.
 • MartinDyntar
  Literární předloha či námět k filmu Nesnesitelna Lehkost Byti je ve finále lepší než je film samotný. Díky skvělým a přesvědčivým hereckým výkonům krásné, půvabné a oslnive Julliette Binocheove má film lyricky silné a nezapomenutelne momenty, přesto je výslednou kvalitou film samotný velmi problematický a sporný - kupříkladu některé pasáže filmu se zbytecne opakuji, jsou zbytecne dlouhé a nezazivne jak už tomu napovídá samotna příliš dlouha a únavna delka filmu i když tématicky asi dosti a velmi neverohodne podle samotné knižní předlohy je film přeci jen přínosný, ale do jaké míry to je stále ještě otázkou. Mně osobně se filmové zpracování Nesnesitelne Lehkosti Byti od režiséra P. Kaufmana příliš nelíbil. Důvodů k tomu je více.
 • MartinDyntar
  Jeho nejlepším literárním dilem pro mne navždy je a zůstává Nesnesitelna Lehkost Byti. Literární předloha ke stejnojmennému filmu je lepší než film samotný!!
 • Tenhle chlap je mi krajně nesympatický. Dnes je Francouz a podle mě navždy zůstane zapšklý proti Československu, i dnešní ČR. Osobně mi vadí. Chápu, že mu v roce 1979 zrušili československé občanství, ale on zůstal vůči naší zemi velmi ukřivděný a zahořklý, ale přitom na tom není o moc hůř než jiní českoslovenští autoři, kteří byli v 70.letech proti režimu. A to že polovinu století byl Čech prostě smazal po tom, co mu nechtěli prodloužit pobyt... Ať si je Francouz, ať se k nám vůbec nehlásí. Osobně ho nepovažuji za tak úžasného autora!
 • Chyba

  Máte tam chybu. V Žertu se student jmenuje Jahn.
  • Jmenuje se Ludvík Jahn *10* *9* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit