Přejít na výpis diskuzí

Miroslav Florian

OSOBNOST31.12.2006 1:59
4 příspěvky

Miroslav Florian byl představitel oficiální poezie, patřil k vlně poezie všedního dne. Byl rovněž překladatelem vybraných básnických děl. Miroslav Florian se narodil v Kutné Hoře. Po maturitě na gymnáziu v Kutné Hoře v roce 1950 vystudoval knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Po vojenské službě v Mikulově, kterou absolvoval v letech 1952-54 žil v Praze. V letech 1955 - 58 působil jako redaktor Československého rozhlasu. Téměř dvacet let pracoval v nakladatelství Československý spisovatel, kde působil až do roku 1977. ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sháním báseň Vandalové. jbrepo@gmail.com
  • V roce 1986, jsem se ve svých 11-ti letech účastnil soutěže ve Znojemské osvětové besedě a s básní právě od Miroslava Floriana jsem tenkrát vyhrál první místo. Jeho báseň "Lípy" se mi hluboce vryla do paměti a znám ji zpaměti dodnes. Miroslav Florian patří rozhodně mezi básníky na které by se nemělo zapomínat.
  • mistr lyrické zkratky

    Myslím, že dílo M.Floriana je neprávem opomíjeno. Jeho verše jsou úžasně lyrické,
    vynikají v lyrické zkratce, v níž byl M.F. mistr. Dílo autora by nemělo být zatěžováno politickým pohledem, je to snadný způsob, jak odstranit konkurenci.
    • Samozřejmě, dílo MF je fantastické, čtou jej mladí i starší, z jeho básnických obrazů si lze brát jen příklad. Politiku bych do jeho tvorby nemíchala, ani dnes se to nedělá... takovéto lyrické básně přímo miluji. JL.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit