Přejít na výpis diskuzí

Miroslav Zikmund

OSOBNOST 31.12.2006 
20 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážený pane Zikmunde, blahopřeji k vyznamenání. Vaše knihy jsem hltala jako mladé děvče a vždy jste byl mým vzorem. Děkuji za Ingriše a další Vaše aktivity. Nenechte se otrávit urážkami anonymů, je to jen hloupá závist, která plyne z naprosté nevzdělanosti. Přeji Vám elán a pevné zdraví, vydržte s námi co nejdéle. Vaše knihy a vše, co jste pro tuto zemi udělal, to se nedá ničím ocenit. Znovu si je všechny přečtu a budu v nich hledat poučení pro dnešek. Jste skvělý novinář a člověk. Díky za to.
  • Nevážený pane "inženýre". Jestliže se člověk který za minulého režimu projel celý svět a nakonec v TV drze prohlásí že ho komunisté celou tu dou pronásledovali a StB ho na každém kroku sledovala, tak mě nenapadá jak Vás za tuhle nebetyčnou drzost a lež pojmenovat. To se chtete současnýn mocipánům tak moc zavděčit, že ze sebe děláte takového "hrdinu", kterým jste nikdy nebyl. Nemáte v sobě špetku studu, když jste se celý život a hlavně od r.1948-89 měl jako prase v žitě.
    V době kdy lidé nemohli vůbec nikam, jste po světě utráceli tisíce dolarů (Kde jste je vzali ?) a trapně se fotili s nahatými černoškami jak úchylové.
    A ty Vaše cestopisy? Co je na nich tak úžasného? Psát o flákání se po světě to by snad dokázal každý průměrně vzdělaný člověk. Stydím se za Vás za to Vaše křiváctví. Prý se v 68 postavil za křídlo reformních komunistů....houby, jen se nevybral ten správnoý směr. Takových dnes znám. Do 68 nejhorší a nejfanatičtější komouši...jenže vsadili na Dubčeka a Bilakovci jim to jen spočítali.
    • Já snad špatně vidím. První cestu pánové Zikmund a Hanzelka zahájili roku 1947, tedy ještě před nástupem komunismu. Na druhou cestu vyrazili v roce 1959 a vrátili se v roce 1964. V nemilost upadli až po roce 1968 poté, co otevřeně odsoudili srpnovou invazi vojsk Varšavské smlouvy. Oběma bylo zakázáno veřejně vystupovat, jejich knihy byly staženy z veřejných knihoven, oba byli pod neustálým dohledem StB, nesměli cestovat do zahraničí.

      Než vyblijete další zhovadilost, nastudujte si napřed informace o tématu, které chcete komentovat.
  • Vážený a milý pane Zikmunde, dodatečně Vám blahopřeji k významnému výročí a přeji Vám hlavně zdraví, stále jiskrnný pohled na světa ještě mnoho svěžích let.
    Jsem plzeňačka. Když v roce 2010 umřela maminka, Milena Soukupová-Cinková, rozená Zahradníková, našla jsem v její korespondenci Vaše dopisy. Velmi mne to překvapilo a potěšilo.Ráda bych Vám je připomenula. Nyní ležím po operaci v nemocnici, ale až se vrátím domů, zkopíruji je a zašlu na adresu GLOBE v Prosiměřicích. Snad budeme mít možnost se spojit i e-mailem.
    Ještě jednou Vám přeji pevné zdraví. Milča R
  • lisopes
    Долгих лет ,вам жизни! Вы для нас живая легенда.
  • Vážený pane inženýre! Vaše cesty jsem velice pečlivě sledoval a snad všechny vaše knihy četl a některé i vlastním. Afriku jsem dostal za vysvědčení právě když vyšla. Také jsem sledoval Karla Pecha a Jaromíra Spala v rádiu s reporážemi H+Z z AL. Moc se mi líbila znělka pořadu uváděná písničkou, která začínala jako "Ayer plante yerba buena..." Asi se jmenuje jinak, na YouTube jsem ji zatím, bohužel nenašel. Přeji Vám hodně štěstí a hlavně zdraví. S pozdravem Martinek Praha
  • článek v LN

    Přečetl jsem si článek v LN jistého publicisty p.Chytila "Knihy HaZ slušný člověk nečetl". Považuji se za slušného člověka a Vaše knihy jsem nejen četl, ale i prožíval s vámi jako kluk i nyní jako děd, kdy se snažím cestovat.
    P.Chytil je zřejmě člověk neslušný, neboť jak vidět, Vaše knihy četl.
    I malý člověk nalezl cestu jak dát o své existenci vědět.
    Přeji hodně zdraví.
    Ing.Pavel Žižka
  • přání

    Dobrý den.Dovolte mi se zpožděním blahopřát k Vašim narozeninám,popřát hodně zdraví do dalších let.Jako malá holka jsem v rádiu poslouchala Vaše reportáže z cest po světě a prohlížela cestopisy,které měli rodiče ve své knihovně,a jak já Vám i panu Hanzelkovi záviděla.Škoda,že se Vašich narozenin nedožil,ráda bych Vás viděla spolu.Hezké další dny.
  • Přání a poděkování

    Hodně zdraví a díky nejen za krásné knihy,ale i za monoho dokumentů a rozhovorů s Vámi,které jsem měla možnost v TV sledovat,hlavně díky za Váš životní názor a postoj,vždy to bylo pohlazení na duši.
  • Přání oběma a hlavně vám

    Vše nejlepší a ještě hodně príma let. Děkuji za vaše krásné knihy a budu je všedchny číst svému vnukovi.
    Děkujeme
    Kubátovi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit