Přejít na výpis diskuzí

Nigel Hawthorne

OSOBNOST31.12.2006 1:58
3 příspěvky

Od tří let vyrůstal v Jižní Africe. Absolvoval katolickou střední školu a dva roky navštěvoval univerzitu v Kapském Městě. Rozhodl se pro hereckou dráhu a na poč. 50. let odjel do Londýna. Nepodařilo se mu však získat stálé angažmá. Jako divadelní herec se prosadil až po návratu do Jižní Afriky. V roce 1962 definitivně přesídlil do Anglie a stal se jedním z nejváženějších britských divadelních herců. Exceloval v shakespearovském repertoáru (mj. Jindřich IV., Macbeth, Zkrocení zlé ženy, Julius Caesar, Jak se vám líbí, Král Lear) i ve hrách ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vecnou cest a slavu

    Naprosto s Vami, OV, souhlasim.Byl to vynikajici herec a roli sira Humphreyho Appleby zahral naprosto dokonale.Vecna skoda ze uz mezi nama neni.Svet prisel o jednoho z nejlepsich hercu jaci se kdynarodili.Na serialy Yes, minister a Yes, prime minister se divam porad dokola, ale stejne me nikdy neomrzi.Zkratka a dobre, tohle byl clovek na ktereho by jsme nemeli zapomenout.A 26.12. by jsme si vzdycky meli pripomenout jako den kdy zemrel genialni herec a vynikajici osobnost.
  • Ano.Hrál skvěle!!!Jako sir Humprey Applebey byl nepřekonatelný...Něco jako dabing Františka Filipovského, když daboval Luise Funese....A Yes, minister a Yes, prime minister je jeden pro mě z nejlepších seriálů!!!!
  • Hrál skvěle. Nejvíce se mi líbí v Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. Zatím jsem toho ale s ním moc neviděla.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit