Přejít na výpis diskuzí

Nikolaj Vasiljevič Gogol

OSOBNOST 31.12.2006 
9 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pro Pavlínu, podle mě je to napsané dobře, je tam psáno že to byl úředník, tím že využil situace, udělal podvrh a začal se vydávat za někoho kdo není, takže na konci díla můžeme s klidem označit chlestakova za podvodníka, tak nechte těch vykřičníků... *4*
  • Velmi zajímavé čtivo,ovšem pečivo,chleba,čtyři rohlíky a segedýnský guláš 4 knedlíky jsou better
  • ouc ouc
  • Já se přidám ke korekci chyb. Revizor- Chlestakov nebyl podvodník! on nepřijel do města za účelem někoho obelstít. Kdyby to tak bylo, pak by se dal označit za podvodníka. On jen využil situace a nechal se vtáhnout do hry, využil blbosti a naivity obyvatelů města, vytřískal z toho co se dalo a potichu zmizel.
    • pro Pavlínu. On tam sice nepřijel za účelem někoho podvést. Ale když zjistil, že může, zneužil toho. Takže se stal podvodníkem.
    • Právě jste ale napsala definici podvodníka... *3*
  • Ahoj, jen mi tu chybí jakým způsobem Nikolaj Vasilijevič Gogol zemřel.
  • CHYBA

    Dobrý den,
    Ráda bych upozornila na chybu, kterou jsem našla u Gogolovy hry Ženitba. Hlavní postavou hry je Podkolatov a ne Podkolesníkov jak je v obsahu hry uvedeno. Nezlobte se, že vás na chybu upozorňuji, ale bylo by lepší, kdyby byla chyba opravena. Děkuji.
    • Vážená Anežko, s dobrým úmyslem a v laskavém tónu zde upozorníte na chybu a ono se nic neděje. Vlastně ano - ta chyba se kopíruje a dál šíří internetem. Já chci tedy spíše upozornit Vás než správce těchto stránek, že hlavní postava z Ženitby se opravdu nejmenuje Podkolesníkov, ale že v českých překladech Ženitby se objevují minimálně dvě podoby jejího jména. Jedna je, jak uvádíte, Podkolatov, a druhá je Podkolesin (vychází z ruského originálu: Подколесин).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit