Přejít na výpis diskuzí

Nina Divíšková

OSOBNOST31.12.2006 1:58
13 příspěvků

Nina Divíšková je česka filmová a divadelní herečka. Vystudovala DAMU, kde se setkala se svým budoucím manželem Janem Kačerem. Ze školy skupina studentů odešla do Ostravy do Divadla Petra Bezruče, kde strávila šest let v angažmá. Od roku 1965, působila v Činoherním klubu, kde strávila v angažmá 35 let např. v roli Svatavy ve hře Podivuhodné doktora Zvonka Burkeho (1966), Matky v dramatizaci románu F.M. Dostojevského Zločin a trest (1966), dále v roli citově konfliktní Dory Duletové (A Camus, Spravedliví (1965), Marišky v Rodině Tótů (1982), ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Paní Divíšková má velmi nepříjemný hlas a nepřirozenou intonaci. V seriálu Vyprávěj se mi její postava nelíbila. Podle mě není zdaleka prototypem "hodné" babičky. Působí spíše jak Polednice.
 • NINA DIVÍŠKOVÁ NA FÉNIX RÁDIU

  Příjemný den Všem diskutujícím:-) Paní Nina Divíšková byla hostem internetového Fénix rádia. Na několik vzkazů vna této stránce odpověděla, pokud si chcete poslechnout záznam, tak navštivte www.fenixradio.net, kde naleznete celý audiozáznam, také několik fotografíí a video.
 • Skvělá

  Dobrý večer, v tomto týdnu jsem navštívila divadelní představení: "Mrchy, aneb řekni mi pravdu o své lásce." Paní Nina tam hraje jednu ze čtyř žen, které prožívají vztah k jednomu muži. Myslím, že jsem ještě neviděla působivější představení. V druhém jednání divadlo snad ani nedýchalo, neb herecký koncert byl velmi strhující. Paní Nina byla opravdu skvělá. Je to paní herečka a já jí tímto z celého srdce děkuji.
  Mám k paní Divíškové velmi vřelý vztah, neboť je svoují vizáží, gesty, držením těla velmi podobná mé zesnulé mamince a tak jsem si při představení i trochu užívala, že tak nějak znovu mohu, mne tolik milé pohyby vidět.
  Díky. Tereza
 • Přání

  Dobrý den paní Nino, přejeme Vám pěkný sváteční den. Máme Vás moc rádi, vždycky, když jde "něco s Vámi" tak se moc těšíme. Takže pěkný nejen dnešní den, hodně zdravíčka a pohody v rodině. Ať se Vám všem daří nejlépe jak je to možné.
 • blahopřání

  Všechno nejlepší! *1*
 • přání

  Milá paní Nino
  Jen pro ten dnešní den všechno nejlepší
  k narozeninám!!!
  *4* *4* *4* *4* *4* *4*
 • super herečka

  taková hodná babička v pohádkách *4* mam jí moc rád *3*
 • chat s osobností

  Chci Vás informovat na chat osobností na webu ČT 9.12.2009 od 14 do 15 hod.
  Hostem Chatu budou herečky ze seriálu Vyprávěj Nina Divíšková a Andrea Nováková. V seriálu p.Nina Divíšková představuje babičku Bětu, Andrea Nováková vnučku Zuzanu.
  Odkaz:
  http://www.ceskatelevize.cz/chat/ chat.php?id=1911
  • duha

   Re: chat s osobností

   CHAT 9.12.2009 lze pak vyhledat i v archivu ČT.
 • Spoluzak

  Dobre rano pi. Nina! Nevim jestli si na me vzpomenete, byl jsem Vas spoluzak v obecna na Nam. 28. rijna, od r.1968 ziji v Kanade na Ostrove Vancouver, byl jsem v soku ze jsem Vas nasel, nevedel jsem
  o Vasi filmove cinosti. Nase pi. ucitelka byla R. Rokosova, jak vidite jsem na Vas nezapomel, byla jste krasna divka......hodne toho zustalo.
  Omlouvam se jestli vas timto obtezuji ale musil jsem to zkusit..omluvte me..Tonda Diky jestli odpovite.
 • pozvánka

  Pokud by jste chtěli tuto herečku vidět , sledujte program divadla A studio Rubín, kde pravidelně hraje v představení Něžná (nejbližší 17.6.2008).
  Sledujte tedy www.astudiorubin.cz kde je podrobný program. Navíc tam najdete v sekci Divadlo - Hosté - Něžná i anotaci a fotky k tomuto představení.
  • Re: pozvánka

   nejedlej, seš to ty?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit