Přejít na výpis diskuzí

Omar Sharif

OSOBNOST 31.12.2006 
9 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Shoř v pekle svi*ě!!! *16*
 • lynette
  Zajímavosti:

  Doktor Živago /1965/:

  Snímek získal dohromady pět Oskarů z celkových deseti nominací - a to za kameru, výpravu, kostýmy, hudbu a za scénář podle stejnojmenného románu Borise Pasternaka.

  V Rusku (kde se mimochodem děj odehrává) měl tento snímek premiéru až po 30 letech po vzniku tohoto velkofilmu, dlouho po smrti Borise Pasternaka, který tento román napsal r. 1956.

  Producent Carlo Ponti (mimochodem manžel tehdejší italské herecké hvězdy Sophie Lorenové) chtěl natáčet v již bývalém Sovětském svazu, ale tehdejší režim to nepovolil. Proto režisér David Lean projel zkusmo i Jugoslávii či Skandinávii, ale nakonec se s Pontim dohodli společně, že budou film natáčet ve Španělsku.
  • lynette
   Producent Carlo Ponti do hlavní ženské role navrhoval svou manželku Sophii Lorenovou, ale David Lean ji odmítl prý kvůli její příliš vysoké postavě a obsadil drobnější herečku Julii Christie.

   Režisér David Lean dokonce vyhrožoval, že s filmováním skončí - kvůli tehdejší dobové kritice.

   Tento velkofilm je jeden z největších hitů společnosti MGM. Dodnes v různých anketách vyhrává v kategorii "nejdojemnější scéna loučení v dějinách kinematografie".

   Anglický scénárista Robert Bolt musel předlohu zjednodušit. Režisér David Lean byl však za svého života známý svou velkou trpělivostí s lidmi i s rozmary přírody a tak strávil přípravami a natáčením 3 roky svého života.

   Kameraman Freddie Young točil film na 70 mm širokoúhlý formát.
   • lynette
    Protože nebylo možno natáčet v autentickém prostředí Ruska, filmaři natáčeli exteriérní scény v rozsáhlých dekoracích předrevoluční Moskvy /které byly postaveny ale ve skutečnosti ve Španělsku/, dále venkovské exteriérní scény odehrávající se v zimě byly natočeny ve Finsku a některé filmové záběry ze strastiplné cesty vlakem byly dokonce natočeny až v Kanadě.
 • Marhaba Omar

  Omar je skvely herec a charismaticky chlap. Jeden z tech, kteri by nemeli starnout. *13*
  • Re: Marhaba Omar

   Svatá pravda, tolik testosteronu se hned tak nevidí *4*
 • Název filmu?

  V devadesátých letech jsem náhodou viděla v TV /snad filmový klub Čt2/
  film s Omarem Sharifem, ale bohužel již si napamatuji název a nikde se ho nemohu dopídit - děj filmu se odehrával v období druhé světové války v Evropě a Omar zde hrál staršího cikánského houslového krále, který je i se svým celým cikánským táborem neustále pronásledován a perzekuován fašisty - mám dojem , že nazev filmu byl Král houslí, ale pod tímto názvem ho nemohu nikde dohledat, pro mne to byl hned po Doktoru Živagu druhý nejúžasnější film (silný lidský příběh, skvělá hudba..) tohoto herce, kdyby snad někdo znal režiséra nebo alespoň přesný název tohoto filmu.....Díky
 • nezapomneli, ale urcite by nebylo od veci si pripomenout! a nejen jeho kapitana, ale mnoho dalsich. co treba dobry podkoni ve filmovem zpracovani romanu Vzdalene vrcholky hor, jeho dobre rady a ponauceni staly za to
 • kapitán Nemo

  na tohle jste zapoměli!, seriál z poloviny 70 let, dávali ho i u nás, pamatujete , lidičky ,?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit