Přejít na výpis diskuzí

Oskar Wilde

OSOBNOST 31.12.2006 
28 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar
    Tak toho neznám a nečtu. Prý ale napsal "Jak Je Důležité Mít Filipa" No jo podle toho si ho vlastně pamatuji. Vždyť to byl totiž Můj pes...
  • MartinDyntar
    Nevím, neznám, nečtu. Vím jen že Oscar Wilde napsal "Jak Je Důležite Míti Filipa". Tak se totiž jmenoval muj pes. Ano to byl muj pes. Ano sám jsem poznal jak je důležite miti Filipa. Bohužel je po smrti.
  • Až na to,že ojel snad všechno co má 2 a více nohou,to byl dobrý spisovatel!
  • Nevíte někdo, kde bych mohl sehnat jeho básně aspoň třeba v pdf? Prohledávám celý internet a nikde to nemůžu najít, ale zdá se mně nemožný, že to fakt nikdo na internet nedal. Četl jsem jich několik v knihovně, ale není možný si je vzít domů, protože to je extra staré vydání. No a já bych si to docela rád vychutnal v pohodlí...
    • Není to pdf, ale txt... Je tam ale všchno...
      http://www.neee.cz/knihovna/knihovna.php?autor=W/Wilde_Oscar
  • jeho nejlepší dílo lady Fuckinham ... neuvěřitelné že mu to tehdy vydali *1*
    • To není od něj.
    • Yep..!! :D
    • To není jeho kniha, je to fake. Nikdy tuhle knihu nenapsal.
    • Nejspíš je to neuvěřitelné, protože mu to nikdy nevydali, on to totiž nenapsal. Je to dílo anonymního českého autora a v zahraničí je nikdo nezná.
  • Docela brutální díla *3* A že jich napsal *2* Snad je všechny budou mít v knihovně, čím víc jich přečtu, tím líp! *1*
  • do kolika jazyků bylo jeho dílo přeloženo? Ví to někdo ?
  • napsal toho více

    Zdravím všechny jeho čtenáře.Musím ještě dodat,že napsal i nádherné pohádky!!!Mám jeho všechny díla aráda si čtu znovu a znovu. *3*
  • víte...

    Myslím, že napsal. Kdysi dávno jsem to i četla.
  • Víte/myslíte

    Nepovažuji Obraz Doriana Graye za nervy drásajíci či brutální dílko...Je nesmírně krásné. Ovšem řekněte mi někdo jestli víte, a pokud nevíte tak jestli myslíte, že Oscar Wilde napsal Lady Fuckingham?
    • Ne, Lady Fuckingham nenapsal. V 90. letech 20. století bylo jeho autorství vyvráceno. Tehdy mu bylo přiřknuto pro jeho skandální způsob života...
    • Ano Wilde napsal Lady Fuckingham ...muj nazor..klobouk dolů..:-)
    • To není jisté, ale každopádně doporučuji přečíst, skvělá novela! :)
    • podle mě toto dílo napsal ale to je jen můj názor *4*
    • Re: Víte/myslíte

      je mu to přisuzováno, ale nebylo to dokázáno
      • Věřím tomu, že ano. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit