Přejít na výpis diskuzí

Pavel Kohout

OSOBNOST 31.12.2006 
24 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Kohoute,proboha odložte už konečně pero a na sklonku života se zamyslete nad tím,jak jste v 50.letech zničil celou jednu generaci.Pamatuji si Vás z těch let,zejména,jak jste byl štěstím bez sebe,že jste mohl spát přes ulici od Stalina. Zničil jste také Dismana.Nastačí to ?
  • Krásná paní

    Těším se každý den na román *5* Pavla Kohouta *5* o Krásné paní, který vychází v MF DNES.
    *3* Těším se stejně, *3* jako jsem se kdysi dávno, po flámu, těšila *3* na držkovou polívku s houskou...
    Poslala jsem e-mail plný chvály do MF DNES, aby mu ho poslali- *13* ale nic. *13*
    *9* Asi se na mě vyprdli... *9*

    Třeba mi *15* poradí *8* někdo odsud...
  • Tereza

    Myslím že Tereza Boučková je velmi dobrou spisovatelkou i bez přičinění svého tzv.biologického otce /časem prohlédnutého komunisty/ Jako obyč. člověk a táta byl dost k ničemu. Nevím co si o něm myslet. *5*
    • Re: Tereza

      Naprosto souhlasím,úplnou náhodou se mi dostala do ruky poslední kniha Terezy Boučkové a tak jsem si sehnala a přečetla tu první - Indiánský běh, útlá malá knížka výborně vyprávěná a mrazilo mě z toho,jak těžké je být dcerou takto veřejně známého, obdivovaného i zatracovaného člověka,který způsobí velké problémy rodině, o kterou se nestará.Terezy Boučkové si vážím jako člověka i jako spisovatelky *4*
  • Oprava

    Ten, kdo psal tento článek, tak prosím, opravte název "Maryně" na Katyni...žádná Maryně neexistuje a je ostuda, že to tady vůbec figuruje!!
  • Dnešní MFDnes byla velmi veselá,neboť komunista píše o Francouzké revoluci.A nad jeho článkem je polemika o peněžní reformě v roce 1953.Pavel Kohout výsměch demokracii.Sám se bojí odezvy,neboť nemá,ani svůj email. To je demokrat.
  • velký skladatel

    Zítra se bude tančit všude-tato píseň navždy zůstane v našich srdcích-Pavle Kohoute-děkujeme! *14* *3*
  • Přání

    Nenašla jsem jinou možnost jak popřát panu Kohoutovi k jeho narozeninám. Viděla jsem nyní GEN týkající se jeho osoby. Není důležité, že byl staršího data. Pan Kohout má tak neobvyklý, pozitivní a posilující příštup k životu, že jsem jen "valila oči". Navíc jeho malebné slovní formulace čehokoliv, co řekně je úžasné. Miluji český jazyk a jeho možnosti - pan Kohout je velký mistr v použícání tohoto krásného koření. Pane Kohoute, velmi si přeji, aby se moje přání dostalo až k Vám. Ve Vašem případ je co velebit! Krásné narozeniny!!!
    • Také bych panu Kohoutovi popřála k narozeninám i rada napsala e-mail, ale nikde jsem ho nenašla, škoda.
      Obdivuji jeho tvorbu a zároveň stojím v úžasu, co vše musel za svůj život prožít ("To je můj život? Kde je zakopán pes, Z deníku kontrarevolucionáře). To je snad na 100 životů a nevím, kdo by dokázal, to co PAN SPISOVATEL ! Přečetla a mám všechny knihy, které vyšly a některé čtu i několikrát do roka, protože mě fascinuje jeho jazyková skladba a umění přiblížit dobu, kterou jsme my nepoznali, nebo jen z částí.
      V duchu mu tisknu ruku a přeji vše dobré.
  • Kvalitní housku s čajovým máslem a kaviárem, pochopitelně se sklenkou šampaňského, Mistře.

    Happy Birthday

  • Nejdříve moje upřímná gratulace k dnešním narozeninám. Sledoval jsem a sleduji Váš život po celý svůj život a nacházím v něm mnoho společných událostí i myšlenek. Se zatajeným dechem jaem po 4 večery sledoval v televizi Váš monolog, o Vašem zajímavém životě. Velmi jste mně potěšil a inspiroval. Myslím si, že jste člověk, který si zasloužíá uznání a úctu. Já to tak cítil vždy a jsem spokojený, že jsem se nemýlil. Tak ještě jdnou přeji zdaví a dobrou pohodu.

  • Dobrý den pane Kohoute,
    nedávno jsem zhlédl již podruhé vynikající TV-film podle Vašeho scénáře Hodina pravdy. Udivilo mne však, když jsem následně našel na http.//www.sms.cz/film/hodina_pravdy-1999 recenzi, podle níž se jedná o osobní (vniřní) konflikt muže s vysokým morálním kreditem ... atd. To by bylo poměrně banální téma, nicméně podle mne jde o něco jiného. Reportérka žijící převážně v jiném světě s jinými morálními pravidly se stává svědkem něčeho co by na její planetě bylo chápáno jako krystalické svinstvo. A protože už je součástí spíše toho druhého světa než našeho vč. chápání morálky, tak na to nejprve nevěřícně zírá, a pak se rozhodne, že toho moderátora zničí. A když se děvče zocelené bojišti třetího světa naštve, tak potom přestává sranda ... Už jenom ten závěrečný obraz kdy srazí ze schodů to individuum. Ani se neohlédne co to bylo nebo dokonce zda se mu něco nestalo. Tak je zhnusena zdejší realitou. Pryč odtud ke svým "divochům".
    Co chtěl básník (v tomto případě Vy) říci ví pochopitelně nejlépe básník. Proto se na Vás obracím se žádostí o rozhřešení.
    S úctou

    J.F.Bláha

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit