Přejít na výpis diskuzí

Radovan Lukavský

OSOBNOST 1.6.2007 
13 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ČEST JEHO PAMÁTCE

    VELKÁ OSOBNOST- ČEST JEHO PAMÁTCE
  • Umělec

    Pan Lukavský byl opravdu osobností, na kterou se nedá zapomenout!!!Jeho nadání, schopnosti a hlas, kterým nás neustále obohacoval zůstane v našich vzpomínkách napořád!!!Je neuvěřitelné, že vydržel tak dlouho a s takovým odhodláním vykonávat své řemeslo!!!Bohužel, smrt patří k životu a nám opět odešel jeden z nejlepších herců vůbec!!Tímto bych chtěl tomuto člověku poděkovat za přispění české kinematografii, tak českému divadlu, pro které udělal opravdu mnoho!!!!Pro mě budete ten nezapomenutelná osobnost, kterou sem si nesmírně vážil!!!Velice rád sem se díval na Vaše filmy, kde jste účinkoval, ale také v divadle!!!Děkujeme Mistře
  • PAN PROFESOR

    Byla jsem několikrát na představení Národního divadla,kde hraje pan Lukavský a vždy to na mě nechá nezapomenutelmý zážitek,zrovna teď v sobotu jdu na derniéru Lucerny a musím říct,že je velká škoda,že toto představení končí.
  • Čest jeho památce

    Se zármutkm se dovídám zprávu o úmrtí pana Radovana Lukavského, jednoho z nejlepších herců, které naše kultura měla. Najednou se cítím o mnoho chudší. O jeho roli Hamleta, o přednesy poezie, o všechny jeho role, které sehrál v Národním divadle i jinde. Ať je mu herecké nebe radostným shledáním s přáteli.
  • Prosím pěkně, vzpomene si někdo na pohádku kterou mám spojenou se jménem RL, hrál zde vedle v. sloupa /Kuzma Kuzmič/. Utkvěl mi refrén: "Ej, kdybych já měl sester, bratří, co třísek pod mou sekerou .."
    • studanka bile panenky 1972 *3*
  • Lukavský

    Po roce 89 si začal hrát na svatého,v padesátých letech hrál ve filmu V.oddělení a na střechách Prahy honil americký agenty taky dobrý,ale co bylo to bylo... *13*
    • Re: Lukavský

      Jsi úplně mimo. Vždy se hlásil ke své víře, nikdy nekolaboroval, kdybychom všichni dokázali být pokorní a čestní jako on, bylo by v této zemi dobře. A mimo to, když herec hraje vraha, špiona apod. hraje roli, ne sebe, to by nebyl hercem. A jestli chodíš do divadel, čteš knihy, apod. jistě se setkáváš i nepopulárními postavami a jejich zahrání nehlásí, že je hraje vrh nebo špion. A jak si vůbec představuješ polistopadovou kolaboraci? P
    • Re: Lukavský

      Dodnes si vzpomínám, jak před kamerami podepisoval Antichartu a na jeho životní roli poručíka SNB Kota v komunistickém propagandistickém filmu Král Šumavy z roku 1959. Role milicionářů, pohraničníků,stávkujících soudruhů a velitelů SNB mu opravdu sedly, hrál je s úpřímným přesvědčením..Viz jeho filmografie.
      • ogmion

        Re: Re: Lukavský

        Přečti si knížku Rozhovory s dědečkem od Kláry Lukavské (jeho vnučky) a pak něco piš, ty troubo...
        • Re: Re: Re: Lukavský

          Ta kniha je nádherná,je v ní mnoho moudra a nádherné člověčenství pana Lukavského.Je viděť ,že byl opravový křesťan celou duší i srdcem. *14*
          • Re: Re: Re: Re: Lukavský

            Omlouvám se nelíbil by se mu můj překlep. *7*
  • Tenhle herec byl vážně celebrita, na ten jeho příjemný, sametový hlas, když mluvil a recitoval, nikdy nezapomenu. České herectví a filmy by bez něj nebyly to ono. Takových herců bylo však daleko víc, každý z nich byl jedinečný a nenahraditelný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit