Přejít na výpis diskuzí

Rick Springfield

OSOBNOST 31.12.2006 1:58
  4 příspěvky

Australský zpěvák, kytarista a pianista, vl. jm. Richard Springthorpe (nar. 1949). Na konci 60. let působí ve skupinách Jordy Boys, Rock House, MPD Band a Zoot. Poté se vydává na sólovou dráhu (1. hit - Speak To The Sky, 1972) a záhy se stěhuje do USA. Stává se teenagerským idolem a po albu Wait For The Night (1976) se věnuje především televizním rolím (např. hl. role ve filmu General Hospital). V první polovině 80. let se opět prosazuje i jako popový zpěvák, např. hity Jessie Girl (1981, 1. v amer. hitp.), Don´t Talk The Strangers (1982), ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • I love

  Rick je naprosto uzasnej clovek! *14* *14* *14* *14*
 • Přes noc 30

  Já ho slyšela poprvý v tomhle filmu.. :D ale líbí se mi.. *1* Jessie´s Girl je super uplně :D
  • Re: Přes noc 30

   Ja som si na pesničku Jessie`s girl spomenula asi pred 3 rokmi, že som ju veľmi dávno (asi 10 rokov dozadu)v nejakej oldies hitparáde. Tak som začala pátrať po ďalšej jeho tvorbe. Musím povedať, že na bud. 60-tnika vyzerá fakt dobre, i keď má farbu na vlasoch. K tej tvorbe - jeho hudba je proste super,i keď občas pretkaná depresívnymi songami (tak ako jeho povaha). Odporúčam si zaopatriť všetky jeho songy od 70-rokov (v 60-rokoch bol "len" gitarista v punk-rock skupine ZOOT)po súčasnosť. Album "Venus in Overdrive" je vynikajúci (moja obľúbená pesnička z neho - One passenger). Ale už má zase nový - akési uspávanky ("Lullabies for a new generation" alebo tak nejak).Musím si ho zohnať+jeho live DVD-čka.Ách...Ešte keby sa mi tak podarilo dostať aspoň raz v živote na jeden z jeho famóznych koncertov (teda skôr než pôjde ozaj na ten dôchodok.. *1* )
   • Re: Re: Přes noc 30

    Jo,naprosto s tebou souhlasím.Rick je nestárnoucí mladík.To,jaký je to úžasný všeuměl je pro mne důvod,abych před ním hluboce smeknul..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit