Přejít na výpis diskuzí

Roy Scheider

OSOBNOST31.12.2006 1:58
3 příspěvky

Roy Schneider byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší herec v hlavní roli za výkon v muzikálu Boba Fossea All That Jazz a v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli za film Williama Friedkina Francouzská spojka. Zřejmě nejvíce jej proslavila role ve filmovém hitu Stevena Spielberga Čelisti. V poslední době si zahrál v televizním filmu z produkce HBO RKO 281, dramatu Francise Forda Coppoly Vyvolávač deště a filmu Barta Freundlicha Otisky prstů, za který byl nominován na cenu Independent Spirit Award jako nejlepší herec ve vedlejší ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Still of the Night

  Tento film chybí.
 • Nethan Bridger

  Je mi moc líto, že zemřel takový skvělý herec. Souhlasím s předchozím příspěvkem, byl opravdu vyjímečný. Nejvíce si ho pamatuji ze seriálu Strážce Moře, byl to můj vzor a z části stále je. Takže sbohem Kapitáne Bridgere a šťastnou plavbu!
 • Pan Herec

  Mám tohoto herce moc ráda pro jeho zvláštní a přirozený projev, ale i pro neuvěřitelné charisma, kterým disponoval, a které se s léty vyvíjelo a profilovalo.

  Poprvé mě zaujal v Čelistech, ale ještě to nebylo tak docela ono. Až v Klidu noci, mírně mystickém trilleru, jsem jeho zvláštní a úsporné herectví ocenila. A poté, samozřejmě, následovala role astronauta Floyda ve Vesmírné odysee.

  A jeho kapitána Nathana Bridgera ve Strážci moři jsem milovala, vtahoval mě do světa téměř verneovského.

  Mistrovské herectví Roye Scheidera mi bude obzvláště chybět. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit