Přejít na výpis diskuzí

Tomáš Halík

OSOBNOST 11.8.2011 
69 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trago, co má solečného genocida a osobnost T. Halíka?
  • Zase jako vždycky, zase pár komentářů lidí, kteří v podstatě problematice vůbec nerozumí. Ani já jí pravděpodobně nerozumím, ale připojím se k davu :-D O zločinech katolické církve ví každý, kdo úspěšně absolvoval druhý stupeň základní školy, zda se to ještě nějak dotýká nás lidí v 21.století si vůbec nejsem jistý, ale to je jedno. Spíš by mně zajímalo jak se stavíte k typicky ateistické genocide nenarozených a umírajících nebo nevyléčitelně nemocných. To jsou taky miliony nevinných obětí, ne ;-)
    • Příteli, ne jenom že nerozumíš zločinům katolické církve, ale ještě zde pleteš genocidu. To už musíš být na čele těch, kteří by se měli vrátit do ZŠ. Ale nic si z toho nedělej. Tvůj duch je blahoslavený a tvoje je království nebeské. Měj se tam s Halíkem dobře. O něm se tady píše. Ne o genocidě nenarozených.
  • Papežský prelát Halík je jeden z důvodů, proč v naší zemi ubývá věřících. *16*
    • četl jsem všechny jeho knihy a ač katolík, má to v hlavě srovnané a rozumí světu více než většina z vás ..co sem píšete !!!
      • Také jsem četl všechny jeho knihy. Ale také vše, co vyšlo v češtině např od dalajlámy. A musím konstatovat, že pan prelát Halík má v halvě jenom církevní restituce. Duchovní hodnotu žádnou. Vedl jsem s ním besedu o chudých, o bezdomovcích o duševních a hmotných statcích a o mnohém jiném. A závěr? Pan prelát je totálně špatný člověk. Z toho ho žádné tituly nezachrání. Ten děda na vesnici, co sedí na lavičce před domem je daleko moudřejší, čestnější a dodržuje boží přikázání. Pro mne je pan prelát jenom *12*
  • Navíc mi připadá, že pan Sklenář i pan Floyd jsou jedna a tatáž osoba, která prostě tímto způsoběm komunikuje sama se sebou :-D
  • přijde mi trošku úsměvné, že se někdo snaží kontaktovat p. Halíka prostřednictvím těchto stránek. Pánové, on si zde vaše názory jistě nepřečte, stejně jako si zde nepřečtou vzkazy svých fanoušků třeba Sámmer Issa, Karel Gott nebo Tina Turner...
    A pokud vás zajímá názor jiných lidí, než jste vy dva, ikdyž si myslím že ne..Tak se někdy zkuste zamyslet nad tím co píšete, o milionech lidí, kteří zemřeli díky Hitleru, Stalinovi, Církvi,...Bůh to viděl a vidí a říká: ,,nezabiješ" a co dělají lidé? Neposlouchají a zabíjejí. Takže proč by měl zasahovat, když řekl lidem přesně co mají dělat a jak se mají chovat a ke všemu jim dal svobodu. To samozřejmě není jen můj názor, ale názor jednoho rabína, když se ho zeptali kde byl Bůh během holocaustu. Vidíte to, člověk jehož národa se něco tak strašného jako byl holocaust týkalo nejvíc...když ale budeme všichni jenom plní zašti a nenávisti, tak se pak není co divit tomu, že povstanou noví Hitlerové, Stalinové a třeba i Pinochetové. Problém je ale v tom, že nejlépe musíme začít každý sám u sebe.
    • Hele Starej, tak hloupý příspěvek už jsem dlouho nečetl.
      • No, je pravda, že pan Starej zřejmě záměrně přehání. Nevím co je jeho úmyslem, možná urazit, šokovat, ostatně to co bývá úmyslem většiny účastníků této pokleslé zábavy ;-)
        spíše co je důvodem, že má někdo potřebu na tyto komentáře reagovat-Usedon-
        že by potrefená husa ;-)
  • Souhlasím s panem Sklenářem a to bez výhrad. Hitler a Stalin vyvraždili miliony. Církev, která se může pyšnit úchyláky kteří przní děti, Borgiové a sodomie,inkvizice,vyvraždění templářů 13.10.1307 protože papež potřeboval smazat dluhy,tak tato církev vyvraždila ve jménu Krista celé národy. Proč se Halík nezasadí o potrestání kolegů przničů? Protože vrána k vráně,nebo tak nějak.Halík, žijete z bludu a díky podvodu který je ovšem tak rafinovaný že vykořenit to nepůjde. Vždy se najdou slaboši kteří Vás budou živit. Bůh jistě že není,protože kdyby byl,vyhnal by Vás z těch sukní svinským krokem. Halík,poddůstojníkem z povolání jste chtěl bejt? Halík Halík.
  • Vážený pane profesore, po přečtení Vaší reakce na skon J. Švorcové je mi ještě více na zvracení z vás a z celé církve svaté. Vy a církev, která má na svědomí miliony mrtvých, zmrzačených a podvedených, hlavně chudých lidí, chcete někoho lustrovat a poučovat ? Vy osobně, který jste prohlásil : "zaplať Bůh, že v Chile vládl Pinochet, alespoň zbavil svět několik tisíc komunistů", Vy chcete poučovat ? Kdy pochválíte Hitlera ? Křesťanství vládne na zemi přes dva tisíce let a kdy se teprve trochu poučilo. Možná v minulém století.Nejsem věřící i když věřím v Krista jako v člověka z končin světa, kde léčitelství a fakirství je jevem normálním. To jen vaše církev si z něj udělala syna Božího. Jinak by jste asi těžko bránili odkrytí hrobu s vytesaným nápisem Jesus Kristus. Byla by hrůza, najít tam lidské ostatky přes 2000 let staré, že ? Asi Vám nejdou pod nos vyjádření , opravdu svatého člověka, Jana Pavla II. a Dalajlámy o marxismu jako o idei pro lidstvo, že ? Že byla przněna, je vinou lidí, takových jako jste Vy, kteří przníte Písmo svaté, Boží přikázání a vše dobré co s náboženstvím souvisí. Je mi Vás líto a věřím, že je-li někdo, kdo řídí náš život, že se o Vás a Vám podobné postará. Styďte se.
    • Dobrý příspěvek. Avšak s Halíkem to nehne. Proč také? Vždyť se má jak prase v žitě. Víra v Boha? Proč ne, když to někomu pomáhá. Ale církev jako instuituce, která zastupuje Boha na zemi? Masaryk řekl: Věřit v Boha ano, ale ne v církev svatou. Podívám-li se na fotku Halíka, tak vidím tvář Satana. Tak nějak si ho představuji.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit