Přejít na výpis diskuzí

Truda Grosslichtová

OSOBNOST 31.12.2006 
15 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • něco málo k Trudě

    Byla totiž „položidovka“ a její manžel, tenorista Štefan Munk (1907 – 1962), za kterého byla pravděpodobně od roku 1937 provdaná, zase maďarský žid. A tak, aby se zachránili, oba utekli v roce 1938 do ciziny. Bohužel nevíme kam. Dnes víme, že byla znovu provdaná jako Truda De Vries (od roku 1946), žila a zemřela v Holandsku 8. června 1995. Až z pozůstalostního řízení se Trudina dcera Evelyn de Vries – Elshout dověděla o matčině bývalé umělecké kariéře v Čechách, ve Francii a v Německu. I když je její život stále obestřen tajemstvím, patřila ve třicátých letech k nejobsazovanějším a k nejpopulárnějším herečkám.
    • Re: něco málo k Trudě

      Vazena pani,
      Po dlouhe dobe jsem objevila webovou stranku "pani Trudy". Do Holandska jsem emigrovala v roce 1968 a pani Truda od te doby se stala moji druhou mamou.( me bylo 18 let)Na nase dlouholete pratelstvi ( 20 let) zde v Holandsku mam krasne vzpominky.Mam take fotky originalni jejich filmu. Dceru Evelynu dobre znam.
      • Re: Re: něco málo k Trudě

        Dobrý den paní Evo,

        velice jste mne překvapila a potěšila. již delší dobu se snažím(e) zjistit něco k Trudině životě. Posílám obratem dopis v e-mailové podobě.
        Ještě jednou velice děkuji za kontaktování. Iveta vaněčková
        • Re: Re: Re: něco málo k Trudě

          Chtěla bych něco málo dodat - i já jsem se za svobodna jmenovala Grosslichtová. Z doby, kdy v Jablonci žila babička, se o nějaké herečce v rodině mluvívalo, ale byla jsem děcko, takže jsem tomu nějak nevěnovala pozornost. Víc by asi věděl můj otec, která žije v severních Čechách, ale bohužel se nestýkáme.
        • Re: Re: Re: něco málo k Trudě

          Pani Iveto,

          Cekam na Vas dopis v e mailove podobe, ktery jsem jeste neobdrzela. Jsem v kontaktu s pani Dagmar Grosslichotovou.
          Mely bychom dat hlavy dohromady. Zdravi Eva Eliasova
          • Re: Re: Re: Re: něco málo k Trudě

            Zdravím Vás,

            to je mrzuté, že e-mail nedošel, psala jsem ho vzápětí, jakmile jsem našla Váš příspěvek zde. Rovněž jsem psala Dáše s Vaším kontaktem. Tak hned píši nový.Ještě jednou velice děkuji za Vaši vstřícnost. Iveta
    • Re: něco málo k Trudě

      Vazena pani,do Holandska jsem prijela v roce 1968 kde si me "pani Truda" adoptovala jako druhou dceru (me bylo 18 let v te dobe). Mam krasne vzpominky na nase dlouholete pratelstvi a hodne fotek z jejich filmu.
    • odpověď paní Evelyn -dcera Trudy

      Sehr geehrte Frau Iveta Vaneckova,
      Ich habe Ihren Brief empfangen. Ich bin die Tochter Frau de Vries-Grosslicht. Meine Mutter ist 7 november 1946 mit meinem Vater verheiratet und nach Holland gezogen. Aus diese Ehe bin ich geboren.Sie hatte gewohnt in Amsterdam von 1946 bis 1985 und dann ist sie nach Nieuw Vennep gekommen wo ich wohne , da meine Vater ist gesorben. Ich war das einigste Kind meine Eltern.n Tschech hat zie damals noch familie wohnen. Meine mutter ist am 8 juni 1995 gestorben.sie war damals 83 Jahre alt.
      Mit Freindlicht Gruesse
      Evelyn Elshout de Vries.
      • Re: odpověď paní Evelyn -dcera Trudy

        Lieve Evelyne,
        Je moest maar weten, hoeveel ik van je moeder hield! Tot de dag van vandaag betreur ik het, dat het zo tussen ons is gelopen. Ik heb nog foto's van je moeder.
        Eva
  • Cíl

    Dle paní Zity Kabátové ( herečky) odjela do Holandska
  • data

    Truda se narodila 23.3.1912 ve Vídni
    zemřela 8.6.1995 v Holandsku
    • Re: data

      Truda zemřela v holansdkém městě Nieuw Vennep.
  • Trudina matka

    Mizzi Grosslichtová byla známou herečkou a operetní zpěvačkou
  • Moje druha mama

    Do Holandska jsem emigrovala v roce 1968 a "pani Truda" se o me starala jako o vlastni dceru. (Me bylo 18 let v te dobe). Mam krasne vzpominky na nase dlouholete pratelstvi a fotky z jejich filmu.
  • geheimnis
    Je to moc velká škoda, že o tak krásné a sympatické herečce je známo tak málo informací... :-(

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit